(OCULUS) ile banyonuz artık GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE!

Teknolojinin ulaştığı nokta ile hayallerimiz artık gerçeğe daha yakın. Bilgisayar oyunlarında sıkça gördüğümüz sanal gözlükler, şimdi de banyolarını yenilemek isteyenlerin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Banyo tasarım hizmetlerinde günleri alabilen projelendirme işlemlerinin süresi kısaldı. 3B tasarım yazılımları sunan WHITECAD’in (Samsung Gear VR) Oculus gözlüğü aracılığıyla kullanılabilen yazılımı ise, taşıdığı özelliklerle dünyada da bir ilk*.

Yıllardır CAD (ComputerAided Design – Bilgisayar Destekli Tasarım) alanında çözüm odaklı inovatif hizmetler üreten WHITECAD’in geliştirdiği banyo tasarım programı KAREO ile banyolarını yenilemek isteyenler, kendilerini hayal ettikleri banyonun içinde bulabiliyor.

WHITECAD yazılımı kullanan bir mağazada beğenilen ürünler, 10 dakikadan az bir sürede gerçek ölçüleriyle görülebiliyor. VR – sanal gerçeklik teknolojisi, yeni banyonun içinde olma hissine imkân tanıyor. Böylelikle gerçek ölçülerinde, banyolarının gerçek ürünlerle döşenmiş hallerini deneyimleyebilen kullanıcılar, hayal ettiği banyoya çok daha rahat ulaşabiliyor. Samsung Gear VR entegrasyonunu içeren yazılım, kullanıcıya sağladığı “içeriği tek tuşla üretebilme” özelliğiyle de dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyor*.

Banyo seçimi ve değişimi işleminin tüketiciler açısından oldukça sıkıntılı bir süreç olduğuna dikkat çeken WHITECAD Genel Müdürü İlker Yeğit; “Kareo programı ile bu zahmetli araştırma, karşılaştırma ve karar verme sürecinin haftalardan dakikalara iniyor, tüketici hiçbir riske girmeden banyosunun yeni halini görebiliyor. Mağazaların dijital dönüşümüne de önemli bir katkı sağlıyoruz” dedi.

İlker Yeğit
İlker Yeğit

Web tabanlı tasarım yazılımlarıyla bu deneyimi daha da geliştirdiklerini ve artık herkesin evinde bu deneyimi yaşayabileceğini belirten Yeğit; banyoda elde ettikleri verimli uygulama sonuçları doğrultusunda VR teknolojili bu yazılımın, ofisler ile evlerin mutfak, salon, oturma ve yatak odası gibi diğer alanlarında da kullanılabilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Yazılımı Türkiye genelindeki tüm bayilerinde rahatlıkla kullanan sektörün öncü vitrifiye firmaları ise, programın yarattığı “zaman, işçilik, mesai” gibi maliyet tasarrufundan duydukları memnuniyeti dile getiriyor.

*Google Search ile erişilen bilgiler doğrultusunda.

Detaylı bilgi için: www.whitecad.com