(TeknoVinç)’in yeni tasarımı: POTAIN IGO M 14 Model Kule Vinç

POTAIN kule vinçlerin ve STROS dış cephe malzeme ve personel asansörlerinin satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetlerini 30 yılı aşkın süredir yürütmekte olan TeknoVinç, sektörü yepyeni bir tasarıma sahip olan POTAIN IGO M 14 model kule vinç ile tanıştırıyor. Gerekli tüm ekipmanları kendi üzerine taşıyan IGO M 14 model kule vinç şantiye sahasına vardıktan sonra, 6 dakika gibi son derece kısa bir sürede, harici destek gerektirmeden tek tuşla kendi kendini kurabilme özelliği ile ezber bozmaya hazırlanıyor. Özel bir nakliye gereksinimi olmadan standart nakliye imkanları ile her çeşit şantiyede kullanabilen POTAIN IGO M 14,  25 m. kanca altı yüksekliğe kadar, maks 1800 kg. kaldırma kapasite ile dikkat çekiyor.

Dünyanın en büyük kule vinç üreticilerinden POTAIN, yeni nesil kule vinç modellerinden birini daha müteahhitlerle buluşturdu. Bu model, sahip olduğu sabit nakliye römorku sayesinde, herhangi bir araca çeki demiri ile bağlanarak veya sahip olduğu tır bağlantısı sayesinde özel bir nakliye gerektirmiyor. 220 Volt monofaze evsel elektrikle bile kolaylıkla çalıştırılabilen POTAIN IGO M14, enerjinin olmadığı şantiyelerde kendi bünyesinde yer alan jeneratörden ürettiği elektrik ile kendi kurulumunu yaparak çalışabiliyor.  Jeneratörün yanı sıra ağırlık taşı ve nakliye römorku gibi ekipmanları kendi bünyesinde barındıran POTAIN IGO M14, şantiye sahasına vardıktan sonra tek bir operatör ile tam 6 dakikada kendi kendini otomatik olarak kullanıma hazır hale getiriyor. Sahip olduğu bu özellikler sayesinde POTAIN IGO M14 model kule vinç montaj, demontaj ve nakliye gibi operasyonel masrafları en aza indiriyor.

Maksimum 1800 kg. taşıma kapasitesine sahip olan POTAIN IGO M 14, kolay kullanımlı uzaktan kumandası sayesinde tek bir operatör ile kurulabiliyor ve tüm çalışmalarını yine aynı kumanda ile yerine getiriyor. Tam otomatik kurulum ve kullanım özelliğine sahip olan POTAIN IGO M 14, şantiye sahasında rahatlıkla hareket edebilir şekilde tasarlanmıştır. Özellikle telehander tarzı makinalar ve kamyona monteli katlanabilir vinçlere güçlü bir alternatif olarak sunulan POTAIN IGO M14, ortalama 6-8 katlı bir binanın yapım sürecini tamamlayabilecek özelliklerin tamamına sahip.