(Knauf)’tan Kendinden Yayılan Tesviye Şapı: “Tribon®”

Knauf; hızlı, temiz ve kolay uygulanarak düzgün ve pürüzsüz yüzeyler elde etmeyi sağlayan “Tribon®” tesviye şapı ile yapı profesyonellerinin işini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Knauf’un global kalsiyum sülfat bazlı şap tecrübesi ile oluşturduğu “Tribon®” yer şapı kendiliğinden yayılabilen yapısı ve düşük çatlama riski ile kullanıcılara güven vadediyor.

Knauf, yüksek mukavemet gücüne sahip kalsiyum sülfat bazlı yer şapı “Tribon®” ile dayanıklılık problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Kendinden yayılabilme özelliği ile kolaylıkla teraziye gelebilen “Tribon®” yer şapı; doğrudan alt zemin üzerine, ısı yalıtım katmanları üzerine, yerden ısıtma sistemleri üzerine ya da ayırıcı katman üzerine hızlı, temiz ve rahat uygulama sunuyor. Düzgün ve pürüzsüz yüzeylerin elde edilmesine olanak tanıyan şap, yapı profesyonellerine el veya makine ile uygulayabilme imkânı da sunuyor.

Geleneksel şaplara kıyasla kolay ve hızlı uygulanarak pürüzsüz yüzey performansı sunan “Tribon®”, iç mekânlarda hem makine hem de el ile uygulanabiliyor. Doğrudan alt zemin üzerine 10 – 60 mm kalınlığında, ısı yalıtım katmanları ve yerden ısıtma sistemleri üzerine 35 – 60 mm kalınlığında, ayırıcı katman üzerine de 30 – 60 mm kalınlıklarda uygulanabilen “Tribon®” yer şapı, düşük çatlama riskinin yanı sıra yerden ısıtma sistemlerinde yüksek ısı iletkenliği ile de öne çıkıyor. Pratik uygulanabilirliğiyle “Tribon®” yer şapı iş gücü ve enerji tasarrufuna da olanak sağlıyor.

İç mekânlarda zemin üzerine, yerden ısıtma sistemi uygulanan zeminlerde ise ısı yalıtım malzemeleri üzerine uygulanan “Tribon®” yer şapı; halı, fayans, laminat, ahşap, parke, PVC gibi kaplama malzemeleri uygulanmadan önce zemin bozukluklarının giderilmesine olanak tanıyor. Farklı tasarım ve döşeme elemanlarının kullanılmasına olanak tanıyan “Tribon®” uzun yıllar performansını koruyan yapısıyla da güven vadediyor. Knauf‘un global kalsiyum sülfat bazlı şap tecrübesiyle oluşturulan “Tribon®” yer şapı kullanıcılarına yüksek mukavemet gücü sağlarken, yüksek yangın dayanımı sunan yapısıyla A1 yangın tepki sınıfında yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.knauf.com.tr


Knauf Türkiye 
Knauf, 90’ı aşkın ülkede 320’den fazla üretim tesisi ve satış ofisleriyle yapı profesyonellerine hizmet veriyor. Kuru yapı sistemleri, sıva ve aksesuarlar, yalıtım malzemeleri, zemin sistemleri ve şapları, sıva ve harç makine sistemleri ile 1932’den beri hizmet veren firmanın Güney Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde yer alan ve bölge yönetiminin merkezi olan Knauf Türkiye sahip olduğu yüksek cirosu ve her geçen gün büyüyen üretim kapasitesi ile bölgenin önemli oyuncuları arasında yer alıyor.