27. Gezici Festival Ankara’da Başlıyor!

Ankara Sinema Derneği’nin düzenlediği 27. Gezici Festival, yarından itibaren Ankara’da başlıyor. Festivalin ikinci durağı Sinop, son durağı ise Kastamonu olacak.


27. Gezici Festival

Ankara

Tarih: 2 – 8 Aralık 2022
Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi
Katılım: Ücretli, Bilet Gerekli


27. Gezici Festival 2 – 14 Aralık tarihleri arasında yerli ve yabancı yapımlarını Dünya Sineması, Kısa İyidir, Türkiye 2022, Çocuk Filmleri gibi klasikleşen bölümlerinin yanı sıra Tehdit Altında, Özgür İfade, Sinemanın Kadın Öncüleri ve Godard: Aşk ve Ölüm Üzerine başlıkları atında üç kentte izleyicilerle buluşturacak. Festival programında yer alan filmlerin gösterimleri ABD Büyükelçiliği, Belçika Büyükelçiliği, Danimarka Büyükelçiliği, İrlanda Büyükelçiliği, İspanya Büyükelçiliği, İsrail Büyükelçiliği, Polonya Büyükelçiliği ve Goethe Institut Ankara’nın katkılarıyla gerçekleşecek. Festivalin Ankara gösterimleri Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek. Festivalin www.biletinial.com ve Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi gişesinden alınabilir. Kısa İyidir ve Çocuk Filmleri ise ücretsiz izlenebilecek.


Sinop

Tarih: 9 – 11 Aralık 2022
Yer: 
Sinop Belediyesi Halk Eğitim Merkezi

Kastamonu

Tarih: 12 – 14 Aralık 2022
Yer: Kastamonu Üniversitesi Ahmet Yesevi Konferans Salonu

Katılım: Ücretsiz


Gezici Festival’in ikinci durağı Sinop’ta gösterimler 9 – 11 Aralık tarihleri arasında Sinop Belediyesi’nin ev sahipliğinde Halk Eğitim Merkezi’nde, son durağı Kastamonu’da ise 12 – 14 Aralık tarihleri arasında Kastamonu Üniversitesi Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Topluluğu’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek. Sinop ve Kastamonu’da tüm gösterimler ücretsiz. Sinop ve Kastamonu programına buradan ulaşılabilir.

27. Gezici Festival hakkında daha fazla bilgi için bi-özet‘in ilgili haberi incelenebilir:

27. Gezici Festival’in Türkiye 2022 Programı Belli Oldu!