(Gallery 11.17)’de Yeni Sergi: “Üryan geldim gene”

Mustafa Horasan’ın “Üryan geldim gene” adlı kişisel sergisi, 13 Ekim’den itibaren Gallery 11.17’de ziyaretçilerle buluşuyor. Sergide, sanatçının, insan ruhunun sayısız haline; birbirinden farklı yaklaşımlarla, tekniklerle ve psikolojilerle yaklaştığı yapıtlarına yer veriliyor.


“Üryan geldim gene”
Sergi

Sanatçı: Mustafa Horasan
Açılış: 13 Ekim 2022 | Saat: 17.00 – 21.00
Tarih:
13 Ekim 2022 – 20 Kasım 2022
Yer: Gallery 11.17, Kadıköy / İstanbul


Mustafa Horasan’ın toplumsal mutabakatta karşılığı bulunmayan jestlere, mimiklere, beden hareketlerine odaklanarak, toplumsal anlamın dışına çıkmaya yönelerek, ruhun, toplumda temsil edilmeyen ya da edilmesi reddedilen bileşenlerine görüntüler ürettiği resimlerinden oluşan “Üryan geldim gene” sergisi, izleyicilerini kendileri üzerine düşünmeye davet ediyor.

Gallery 11.17 ev sahipliğindeki sergi, varoluş, varlık, var olanın bastırılması, bastırılanın yok sayılması, yok sayılanların Mustafa Horasan tablolarında kendilerine yeniden yer aramaları izleğinde yaşam, yaşamın olanakları ve yaşamın olanaksızlıkları üzerine bir tartışma olarak güz boyunca Caddebostan’da izleyicilerini bekliyor.

İnsanın ruhsal saçılmışlığını toparlamak ve müdahale edilmiş bu görselleştirmeleri sergilemek yerine, bu saçılmışlığı doğrudan temsil eden bir seçkiyle, çok sesli bir anlatım üreten “Üryan geldim gene” sergisi, 20 Kasım’a kadar İstanbul Caddebostan’daki Gallery 11.17’de gezilebilir. Sergi açılışı, Mustafa Horasan ile sergi metni yazarı Yalın Alpay’ın, sergi üzerine gerçekleştirecekleri söyleşi ile 13 Ekim 2022 Perşembe akşamı, saat 17.00’de başlayacak.