(Geberit)’ten Yoğun Yağışlara Çözüm: “Pluvia Sifonik Çatı Drenaj Sistemi”

Geberit Pluvia Çatı Drenaj Sistemi, beklenmeyen sağanak yağışlara etkili çözüm sunuyor. Geleneksel drenaj sistemlerine oranla ani su baskınlarını önlemede 7- 8 kat daha verimlilik sunan Pluvia, 1000 – 1500 m² ve üzerindeki yaşam alanlarında 10 dakikada 50 kg yağışı drene ediyor.

Güncel teknolojiyle donatılan Geberit Pluvia Sifonik Çatı Drenaj Sistemi, ani bastıran sağanak yağışlara karşı yüksek koruma sunuyor. Çatılardaki yağmur suyunu 7 – 8 kat daha hızlı drene eden Pluvia, çatı suyu girişleri için daha kompakt yapı tarzı ve ergonomik tasarıma sahip. Sistem, 10 dakikada 50 kg yağışı drene ediyor. Kolay bağlantısı sayesinde pratik şekilde monte edilen Pluvia, 10 yıl malzeme ve tasarım garantisi veriyor.

Geberit Türkiye Ürün Müdürü Irmak Kip, eğimli olmayan yatay boru hattına sahip Pluvia’nın alan kullanımı konusunda avantaj sağladığını belirtti. Sistemin konvansiyonel çatı drenaj yöntemlerinin aksine, sifonik bir işlev gördüğünün altını çizen Kip, “Boru hattının hızlıca dolması, negatif bir basınç oluşturarak suyun tahliye edilmesini sorunsuz kılıyor. Bunun sonucunda da sistem hem çatıyı koruyor hem de yüksek akış hızıyla kendi kendini temizliyor. Pluvia’nın konvansiyonel sistemlere göre daha az malzemeye sahip olması ve yatayda eğimsiz giden boruları, mekan planlaması açısından özgürlük tanıyor” açıklamasında bulundu.

1000 – 1500 m² ve üzeri çatılara sahip havalimanları, stadyumlar, hastaneler, AVM’ler, fabrika ve depo binalarında sıklıkla tercih edilen Pluvia, yüksek verimle drenaj sağlıyor. Pluvia’nın tercih edildiği projelerin tamamı, yetkili Geberit Pluvia uygulamacı bayileri tarafından uygulanıyor. Her projeden verim elde edilmesi adına tüm kontroller Geberit Türkiye Ürün Yönetimi ekibi tarafından onaylanıyor. Daha sonra ise Geberit Türkiye Ürün Yönetimi ekibi, sistem devreye alınmadan önce şantiyede uygulama kontrolü yaparak yaşanabilecek sorunların önüne geçiyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.geberit.com.tr


Geberit
Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektörünün lideri konumundadır. Sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak varlığını devam ettiren Geberit 4 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 26 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, yaklaşık 50 ülkede sayıları 12.000’i bulan çalışanıyla 2021 yılında 3,46 milyar CHF ciro elde etmiştir. Geberit hisseleri SIX Swiss Exchange’de işlem görmektedir ve 2012 yılından bu yana SMI’nın (Swiss Market Index) bir parçasıdır.