(Yapı Kredi Kültür Sanat)’ta “Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” Sergi Turu…

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, 7 Ekim Cuma günü “Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” sergisi kapsamında bir sergi turu düzenleyecek. Yaklaşık bir saat sürecek turun tekrarı 25 Ekim Salı günü olacak.


“Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet”
Sergi

Küratörler: Didem Yazıcı, Peter Sit 
Tarih:
7 Ekim 2022 Cuma | Saat: 18.00
Yer: Yapı Kredi Kültür Sanat Galeri
Katılım: Sınırlı, Kayıt Gerekli, Ücretsiz


Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından hazırlanan “Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” sergisi kapsamında düzenlenen sergi turunda ziyaretçiler Türkiye’de ve yurt dışında yaşayan güncel sanatçıların yapıtları üzerinden serginin adında geçen kavramları yeniden düşünme olanağı bulacak.

Küratörlüğünü Didem Yazıcı ve Peter Sit’in üstlendiği, Fransız Kültür Merkezi, Goethe-Institut Istanbul ve Tarabya Kültür Akademisi’nin desteğiyle gerçekleşen “Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” sergisi, farklı coğrafyalarda yaşanan adaletsizliklere aşk, umut ve direnişle bakmayı öneriyor. 7 Ekim Cuma günü, saat 18.00’de gerçekleşecek turda ziyaretçilere serginin asistan küratörü Burcu Çimen eşlik edecek.

“Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” sergisi hakkında ayrıntılı bilgi için bi-özet‘in önceden yer verdiği ilgili haberi incelebilir. Sergi turuna kayıt buradan yapılabilir.