(Bien)’den 7 mm İnceliğe Sahip Yeni Seramik Karo!

Bien, 7 mm inceliğindeki yeni seramik karolarıyla inovatif çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Daha ince ve hafif yapısıyla kaynakların kullanımını ve yapılara binen yükü azaltan seramik karolar, çevreci özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Bien, 7 mm inceliğindeki yeni seramik karolarıyla sektörün dinamiklerini yeniden şekillendiriyor. 18 aylık uzun bir Ar-Ge çalışması sonucu, daha az ham madde kullanılarak, özel reçetelerle geliştirilen 7 mm yeni karolar, aynı anda hem kullanıcısına hem uygulayıcısına hem de doğaya birçok avantaj sağlıyor.

Optimizasyon çalışmaları ile tasarlanan 7 mm inceliğindeki seramik karoların üretim sürecinde sağladığı; hammadde kaynaklarının verimli kullanılması, daha az atık ve daha az enerji tüketimi gibi çevreci faktörler, gelecekte de yaşanabilir bir dünya bırakılmasına destek oluyor.

Metrekare başına yüzde 20 ila 25 arasında daha az ham madde kullanımı ile üretilen 7 mm inceliğindeki seramik karolar; azalan hammadde kaynaklarını daha verimli kullanmaya yönelik yapılan inovatif çalışmaların sonucunda çevre dostu ürün olarak ön plana çıkıyor. İnce formu sayesinde pişirme esnasında daha az enerji tüketen seramik karolar, yine ince yapısının sunmuş olduğu avantaj ile kutu ve palet kullanımını aza indirgeyerek, kâğıt ve ahşap tasarrufu sağlıyor. Tek seferde daha fazla ürünün taşınabilmesi avantajıyla, lojistik ve yakıt tüketiminin azalmasına da büyük ölçüde katkı sağlıyor.

İncelikleri ve hafiflikleriyle uygulama sürecini de kolaylaştıran yeni seramik karolar, daha az yapıştırıcı kullanımı gibi ekonomik uygulama artılarını da beraberinde getiriyor. Hafif yapıları sayesinde yapılara binen yükü de azaltarak, mimari süreçlere de olumlu katkı sağlıyor. Yapılardaki esnemelerden kaynaklı seramik kırılma ve çatlama oranını en aza indirgiyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.bienseramik.com.tr


Bien 
Tasarımdaki öncü kimliğiyle de dikkatleri çeken Bien, sergilediği çevreci yaklaşımı ve doğaya saygılı tavrıyla öne çıkan bir markadır. Üretimini Bilecik ve Bozüyük’teki fabrikalarında yapan Bien, yurt içinde 130’u aşkın yetkili satıcısı, 3.500’ü aşkın satış noktasıyla pazardaki yerini almaktadır. Üretiminin yüzde 35’ini yurt dışındaki 70’e yakın ülkeye ihraç eden Bien ödüllü tasarımları ve 100’ü aşkın ürün koleksiyonuyla yılda 50 milyon m2’nin üzerinde üretim kapasitesine sahiptir.

2020 yılında yapılan yeni yatırımlarla 1 milyon adet/yıl seramik sağlık gereçleri üretim kapasitesi, armatür üretim tesisi ve tamamlayıcı ürünler üretim tesislerini faaliyete geçiren Bien’in ürün yelpazesinde ıslak mekanlara yönelik ürünler, seramik sağlık gereçleri, armatürler, gömme rezervuar, banyo mobilyası ve banyo aksesuarları yer almaktadır.

6 kıtada 70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirirken, tüm üretimini TS EN 14411 ve TSE YILDIZ/ÇİFT YILDIZ belgelendirmesi ile, Türk standartlarına uygun olarak üretmektedir. Entegre Yönetim Sistemini kurarak ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001 ve ISO 27001:2013 sertifikalarını alan Bien, aynı zamanda Gümrük işlemlerinin kolaylaştırılması yönetmeliği kapsamında ’Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü’’ (Authorised Economic Operator) sertifikasını almaya da hak kazanmıştır.