GEMSS’21 Paralel Etkinlikleri Başladı!

GEMSS'21 Paralel Etkinlik Programı

Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi 2021’in (GEMSS’21) paralel etkinlikleri başladı! Seçkide yer alan 14 mimar ve ekibi daha yakından tanımak için fırsat yaratmayı amaçlayan etkinlikler sergi süresince, 20 Mart’a kadar devam edecek. Atölye, söyleşi, stüdyo ziyaretleri gibi formatlarda düzenlenen etkinliklere katılım ücretsiz ve herkese açık.


GEMSS’21 Paralel Etkinlikleri

Tarih: 20 Ocak – 19 Mart 2022
Katılım: Ücretsiz, Herkese Açık, Kayıt Gerekli


GEMSS’21 19 Ocak’ta gerçekleşen ön gösteriminin ardından 20 Ocak’ta tüm ziyaretçiler ile buluştu. Seçkide yer alan birbirinden farklı 14 genç pratiğin zenginliklerini öne çıkarmayı hedefleyen sergide seçilen mimar ve ekiplerin çalışmalarından kesitlere yer veriliyor. Sergi hakkında detaylı bilgi için ilgili bi_özet haberleri incelenebilir:

Seçilen mimar ve ekiplerin çalışmalarını yakından tanıtmayı amaçlayan GEMSS’21 paralel etkinlikleri ise sergi süresince çevrim içi ve fiziksel olarak gerçekleşiyor. Seçilenler ile mimarlık çevrelerini yakın ve yüksek etkileşimli alanlarda bir araya getirmeyi hedefleyen etkinlikler seçilen mimar ve ekiplere özel olarak kurgulanıyor.

GEMSS’21 paralel etkinliklerinin ilk üçü geçtiğimiz haftalarda Onurcan Çakır, Pınar Kesim Aktaş ve İbrahim Tolga Han‘ın katılımıyla başladı. Çalışmalarını ve mimari bakış açılarını bir sohbet eşliğinde anlatan Çakır ve Kesim Aktaş izleyiciler ile çevrim içi mecralarda bir araya gelirken Han ise Beşiktaş, İstanbul’da kamusal alanda düzenlenen bir atölye ile katılımcılarıyla buluştu.

Geçmiş paralel etkinliklerin detaylarına aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla ulaşılabilir:

GEMSS’21 paralel etkinliklerinin seçilen mimar ve ekiplere göre gelecek programı ise şöyle:

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için yukarıdaki listede yer alan bağlantılar aracılığıyla etkinlik sayfalarına ulaşılabilir. Çevrim içi gerçekleşen etkinliklerin kayıtlarını ve yeni yüklenen GEMSS’21 Röportajları‘nı izlemek içinse bağlantı üzerinden The Circle‘ın YouTube kanalı ziyaret edilebilir.