“Artweeks@Akaretler” 30 Mart’ta Kapılarını Açıyor!

Artweeks@Akaretler’in 6. edisyonu Bilgili Holding ev sahipliğinde Akaretler Sıraevler’de gerçekleşecek. Organizasyonunu Bilgili Holding ve Sabiha Kurtulmuş’un, ana sponsorluğunu UBS’nin üstlendiği etkinlik 30 Mart’ta kapılarını açacak.


“Artweeks@Akaretler6. Edisyon
Sergi

Organizatör: Bilgili Holding, Sabiha Kurtulmuş
Tarih: 30 Mart – 10 Nisan 2022
Yer: Akaretler Sıraevler, 11, 15, 17, 19, 37-39, 55, B 2/2-3-4, Beşiktaş


Sanat alanında fuar dışı bir yaklaşım ile organize edilen “Artweeks@Akaretler”; Eylül 2021’de 5. edisyonu başarı ile tamamlayarak, 12 günde 100’den fazla sanatçıyı, 15 çağdaş sanat galerisini, 2 solo sergiyi ve 1 koleksiyoner seçkisini 55 bin ziyaretçi ile buluşturdu. 30 Mart’ta kapılarını yeniden açmaya hazırlanan “Artweeks@Akaretler”in 6. edisyonu, sanatseverlere farklı disiplinlerden pek çok eser sunacak. Etkinliğin bu yılki edisyonu, uluslararası çağdaş sanat galerilerine, koleksiyoner sergilerine ve solo show’lara ev sahipliği yapacak.

Şehri ve sanatı yeniden bir araya getirmenin heyecanını yaşadığını belirten Bilgili Holding CEO’su Sinan Temo“Artweeks@Akaretler’i ilk kez hayata geçirmek istediğimizde amacımız, kurum olarak da çok değerli bulduğumuz ve tüm projelerimizde mutlaka yer verdiğimiz çağdaş sanat yapıtlarını herkes için ulaşılabilir kılmaktı. İstanbul’da, özellikle genç sanatçılar için çekim merkezlerinden biri haline gelmiş Akaretler gibi merkezi bir lokasyonda, birbirinden kıymetli sanatçıları ve sanatın en güzel örneklerini izleyicisiyle, 6.kez, ücretsiz bir şekilde buluşturacak olmak bizim için çok büyük bir gurur kaynağı.” dedi.

Artweeks@Akaretler’in organizatörü Sabiha Kurtulmuş, sanatın geçtiğimiz süreçteki devinim ve gelişimine değinirken, 6. edisyonda izleyiciyi nelerin beklediğini şöyle açıkladı:

“Mart sonunda 6. edisyonumuzu yapmayı planladığımız Artweeks@Akaretler’de Covid-19 önlemlerinden dolayı ara verdiğimiz içeriklerimizi genişletmeyi planlıyoruz. Omurgamızı oluşturan galeri ve koleksiyonerlerin dışında bizlerle aynı anlayışta olan farklı yapılarla beraber yeni içerikler üretmeyi ve projeler yapmayı hedefliyoruz, NFT de bunlardan birisi. 10 günlük süre içerisinde her gün farklı sunumlar, etkinlikler ve davetlerle sanat izleyicilerini karşılayacağız.”

Artweeks@Akaretler’in 6. edisyonu Akaretler Sıraevler 11, 15, 17, 19, 37-39, 55 ve B 2/2-3-4 numaralı binalarında 10 Nisan’a kadar ziyarete açılacak. Ayrıntılı bilgi için akaretler.com web sayfası incelenebilir.


Akaretler Sıraevler
Sultan Abdülaziz’in talimatıyla Sarkis Balyan tarafından 1875 yılında inşa edilen Akaretler Sıraevler, o dönemde Dolmabahçe Sarayı’nın önemli görevlileri tarafından kullanılıyordu. 55.000 m² kapalı ve 5.000 m² açık olmak üzere toplam 60.000 m² kullanım alanı sunan Akaretler Sıraevler’ in restorasyonu Bilgili Holding tarafından gerçekleştirildi. Akaretler Sıraevler; ofislere, lüks konutlara, mağazalara, kafe & restoranlara ve W Istanbul Hotel’ e ev sahipliği yapıyor. İstanbul’a yeniden kazandırılan, Avrupa’nın 2. büyük restorasyon projesi olan Akaretler Sıraevler, Londra’da Urban Land Institute’ un (ULI) ödülünü kazanmıştır.

Bilgili Holding
Ağırlıklı olarak gayrimenkul ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren ve Türkiye genelinde otel, ofis, ticari ve konut projelerine yatırım yapan Bilgili Holding, yeni ve özgün projeleri hayata geçirmeyi amaçlamaktadır. Bünyesinde bulunan Türkiye’nin tek uluslararası gayrimenkul yatırım fonu ile birlikte; W İstanbul, Akaretler Sıraevler, Bodrum Bodrum Kıyı Evleri, BH Conference & Airport Hotel İstanbul, One Ortaköy, West Blocks, Republika Academic Aparts, Soho House İstanbul, Galataport, The Peninsula İstanbul, The Ritz Carlton Residences İstanbul’un yanı sıra Uluslararası birçok projeye imza atmıştır.

UBS 
UBS, uzun yıllardır çağdaş sanatı ve sanatçıları destekliyor. Dünyanın en büyük ve en önemli kurumsal sanat koleksiyonlarından birine sahip olan UBS, Art Basel ile küresel ortaklığı aracılığıyla, ayrıca Art Basel ve UBS Küresel Sanat Piyasası Raporu’nun (“Art Basel and UBS Global Art Market Report”) eş yayıncısı olarak sanat piyasasıyla ilgili uluslararası diyalogu ilerletmeyi hedefliyor. UBS ayrıca Fondation Beyeler (İsviçre), Garage Museum of Contemporary Art (Rusya), Nouveau Musée National de Monaco, Louisiana Museum of Modern Art (Danimarka), Deichtorhallen (Almanya), Museo del Palacio de Bellas Artes (Meksika) ve Art Gallery of New South Wales (Avustralya) gibi önde gelen sanat kuruluşlarıyla iş birliği yapıyor. | www.ubs.com