(İdealist İç Mimarlık Derneği)’nin Yeni Açılan Merkez Ofisi (TEPTA)’nın Desteği ile Aydınlatıldı!

TEPTA, mesleğe katkı yapma ve mesleği yüceltme misyonunu benimseyerek kurulan İDEALİST İç Mimarlık Derneği’nin merkez ofisine aydınlatma desteği sağladı.

Geniş katılımlı bir organizasyonla 25 Kasım’da addresistanbul Ev Dekorasyon Merkezi’nde açılan derneğin merkez ofisi, Tanju Özelgin ve Arif Özden’in projeye özel olarak geliştirdiği TEPTA çözümleri ile aydınlatıldı.

 

Merkezin genel aydınlatması, grid (kafes) şeklinde tasarlanmış olan tavan sisteminin belli karelerinde kullanılan gergi tavanlar için 14 Watt/metre gücünde LED paneller kullanıldı. Tavan sisteminin arkasına gizlenen ray sistemine belirli aralıkla yerleştirilen 23 Watt gücündeki spotlar bu özel aydınlatmaların homojen ışık etkisine katkıda bulundu.

Tüm mekânda kullanılan genel aydınlatma, toplantı alanında TEPTA’nın 40 cm çapında opak camdan oluşan globe sarkıtları ile farklılaştırıldı. Farklı doku alternatifleri; tekli ve bir arada kullanım imkanı ile öne çıkan globe sarkıtlar mekâna nostaljik ve dinamik bir etki kattı.

Ayrıca, mekana özel tasarlanan sabit mobilyaların detaylarına gizlenen aydınlatmalar yine TEPTA tarafından sağlandı.


TEPTA Aydınlatma
TEPTA Aydınlatma 1991’den bu yana mimarlara, tasarımcılara, elektrik mühendislerine ve son kullanıcılara ışık alanında hizmet sunan bir çözüm ortağıdır. TEPTA Aydınlatma hizmetleri, küçük veya geniş ölçekli projelendirme ve “doğru” aydınlatma danışmanlığından, önde gelen aydınlatma markalarının ürünlerinin satışına, süpervizyon ve denetim hizmetlerine, satış sonrası montaj ve bakım servislerine kadar yaygındır. TEPTA, çalışmalarında başarıyı, mimarlardan, pazarlama uzmanlarından ve teknik ekipten oluşan deneyimli kadrosu ile sağlar.

TEPTA’nın aydınlatma alanındaki hizmet ve ürün kapsamı gerek dekoratif gerekse mimari aydınlatmada, iç mekanlardan dış mekanlara ve bina cephe aydınlatmasına kadar uzanır. Sergilenen tek bir mücevherin aydınlatılmasından, büyük kapsamlı projelere; tüm bir konutun hedeflenen estetik kavram çerçevesinde aydınlatılmasından, ofislere ve ticari yapılara, demo aydınlatmalarından tarihi eserlere ve müzelere kadar aydınlatma hizmeti verir. | www.tepta.com