(Brand Week İstanbul) 2021 Başladı!

Türkiye’nin ve dünyanın yaratıcı liderlerini hem sahnede hem de dijitalde izleyiciyle buluşturan Brand Week İstanbul, Müze Gazhane’de gerçekleşen bir dizi etkinlikle başladı. 


Brand Week İstanbul
Tarih:
10 -12 Kasım 2021
Yer: Müze Gazhane, Zorlu PSM


“21. Yüzyılda İnsan Olmak” temasıyla insanı ele alan 9. Brand Week İstanbul Festivali, bu yıl orta sınıfların gerilemesinden Türkiye gündemine, cinsiyet eşitsizliğinden toplum sağlığına ve değerler krizine kadar yaratıcı endüstrilerin, iletişim dünyasının ve teknolojiye öncülük edenlerin odağındaki meselelere yer veriyor. Slovenyalı düşünür ve sosyolog Renata Salecl ve yazar Yekta Kopan’ın imza günü etkinlikleriyle Müze Gazhane’de başlayan festival, çeşitli atölye eğitimleriyle devam etti.

MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan

Festivalin açılış konuşmasını yapan MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, konuşmasında yaratıcı sınıflarla ilgili etkinliklerin hem düzenlendikleri şehirlere hem de şehirde yaşayanlara değer kattığı, şehirlerin global çapta tanınmasına katkı sağladığı ve aynı zamanda şehirlerde yeni markaların yaratılması için gereken cesareti tetiklediğinden bahsetti. Özkan konuşmasının ardından sahneye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nu davet etti.

“21. Yüzyılda İnsan Odaklı Kent Olmak” konu başlıklı konuşmasına N. Ulvi Akgün’ün “Atatürk” şiiri ile başlayan  İmamoğlu Benim için insan odaklı kent olabilmenin çok temel iki kuralı var; İnsan odaklı kent, her şeyden önce, içinde yaşayan herkesin yalnızca ve yalnızca insan olduğu için eşit ve değerli kabul edildiği yerdir. Herhangi bir aidiyet fark yaratıyorsa, o kent insan odaklı bir kent değildir. Eşitlik ve adalet yoksa insan odaklı yaşam ortaya koyulamaz. İnsan odaklı olmaktan söz ederken, yalnızca insanlara değil tüm doğaya sevgi ve saygı göstermekten, merkeze kainatı almaktan bahsediyorum elbette. İnsan odaklı kent, her şeyden önce içinde var olan tüm varlıkların değerli görüldüğü bir kenttir. İnsan odaklı bir kent olabilmek için kent yönetiminde, kentin kararlarında insanların düşüncelerinin esas alınması, kentin adına neyin doğru neyin yanlış olduğuna, nelerin öncelikli olması gerektiğine elbette orada yaşayan insanlar ile görüşülerek karar verilmelidir” dedi.

Zorlu PSM’de ve dijitalde devam eden Brand Week İstanbul hakkında detaylı bilgiye ve 2021 programına www.brandweekistanbul.com adresinden ulaşılabilir.