(Brand Week Istanbul) 2021 Sona Erdi!

İş ve markalar dünyasına ilham veren Brand Week İstanbul, bu yıl Türkiye’nin ve dünyanın yaratıcı liderlerini hem sahnede hem dijitalde izleyicilerle buluşturdu. “21. Yüzyılda İnsan Olmak” temasıyla gerçekleştirilen etkinlik 131’den fazla oturumda yaklaşık 150 konuşmacının katılımıyla 5 gün sürdü.

EMEA bölgesinin en büyük iş ve yaratıcılık festivali olan Brand Week İstanbul, 8 Kasım’da konuşmacılara özel düzenlenen resepsiyonun ardından, 9 Kasım’da Müze Gazhane’de başladı. Etkinlik 10-11-12 Kasım tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi (Zorlu PSM) Inspiration Hall, Brands&Trends ve World Stage‘den oluşan toplam 3 farklı salonda ve çevrim içi olarak devam etti.

Etkinlikte kültür-sanat, ekonomi, dijitalleşme, spor, psikoloji, sosyoloji, pazarlama, tasarım, bilim ve teknoloji gibi birçok alandan isimlerin katılımıyla birlikte imza günleri, atölye çalışmaları, seminerler, söyleşiler ve çok daha fazlası gerçekleşti. Brand Week’te makine zekâsı ve veri estetiği alanında çalışmalar yapan medya sanatçısı ve yönetmen Refik Anadol “Veriler Arasındaki Boşluktur İnsan” başlıklı konuşması ile gerçekleştirmekte olduğu projelerini ve geleceğin teknolojilerine yönelik öngörülerini paylaştı. Sürdürülebilir gıda ve kentsel çiftlik alanları hakkında girişimleriyle öne çıkan Jean-Patrick Scheepers, moderatörlüğünü Tuba Ünsal’ın yönettiği “Tarımda Fütirizm” adlı oturumda iklim krizini tartıştı. Moda tasarımcısı Aslı Filinta Demir “Tasarımda İleri Dönüşüm Hikayeleri” oturumu ile sosyal sürdürülebilirlik hakkında konuştu. Ekonomi alanında Madhavi Venkatesan “Sürdürülebilirlik 2.0 Kazançlı ve Çevreci Bir Ekonomi Mümkün” başlıklı konuşmasında “sorumlu tüketim”, “sorumlu üretim”, “sürdürülebilir ekonomi” ve “çevrenin geleceği”ne dair içgörülerini paylaştı.

Sürdürülebilirlik, kültürel gastronomi ve gıda israfı ile mücadele hakkında somut ve uygulanabilir projelere imza atan sosyal girişimci Ebru Baybara Demir ve gıda aktivisti, beslenme uzmanı Dilara Koçak “Toprak ve Özgürlük, Bolluktan Yokluğa” isimli söyleşini gerçekleştirdi. Koçak, konuşmasında hava, su ve toprak döngüsünde gezegendeki tüm kaynaklara sürdürülebilir bir anlayış ile ulaşmanın ve biyo-çeşitliliğin azalmasına sebebiyet veren üretim ve tüketim çılgınlığı altındaki tutumların önüne geçmek gerektiğinin altını çizdi.

Ayrıca pazarlama iletişiminin tüm disiplinlerinde yaratıcılık, etki ve kaliteyi ödüllendiren Felis Ödülleri, bu yıl Brand Week İstanbul kapsamında etkinliğin son günü 5 Kasım’da verildi.

Brand Week İstanbul 2021 etkinliğine dair önceki haber için \bağlantıya bakılabilir.