(ODE Yalıtım)’dan Yurt Dışı FUAR Atağı!

Yalıtımda dünya markası olma vizyonu ile faaliyet gösteren ODE, ihracatta atılım yapma hedefi doğrultusunda yurt dışı fuarlara çıkarma yapmaya devam ediyor. ODE Yalıtım 2017 yılında İran, Fransa, Dubai’de düzenlenen 3 ayrı fuarda ürünlerini sergiledi. ODE, son olarak 12-13 Aralık 2017 tarihlerinde ABD’de gerçekleşen IEX USA fuarına da katılarak, kendi ürün grubunda Türkiye’den tek katılımcı oldu.

Yalıtım sektörünün önde gelen şirketlerinden ODE, ihracatını artırmak ve uluslararası işbirliği olanaklarını geliştirmek için yürüttüğü çalışmalara hız verdi. 2017 yılında dünyanın önde gelen yapı ve inşaat fuarlarına katılan ODE Yalıtım’ın yapı ve HVAC olmak üzere 2 ana kategorideki 4 binden fazla ürün çeşidi katılımcılardan büyük ilgi gördü. ODE fuarlarda ekstrüde polistren esaslı ısı yalıtım malzemesi, ODE Membran markasıyla su yalıtım örtüleri, ODE Starflex markasıyla ısı, ses, ve yangın yalıtımında kullanılan cam yünü ve ODE R-Flex markasıyla da elastomerik kauçuk köpüğü tesisat yalıtım malzemesi ürünlerini sergiliyor.

ODE; 25-28 Ekim 2017 tarihleri arasında İran’ın Tahran kentinde düzenlenen IRAN HVAC&R Fuarı’na, 6-10 Kasım 2017 tarihleri arasında Fransa’nın Paris kentinde düzenlenen BATIMAT Fuarı’na ve26- 29 Kasım 2017 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai Emirliği’nde düzenlenen The Big 5 Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı’na katıldı. ODE son olarak 12-13 Aralık tarihlerinde ABD’nin Houston kentinde düzenlenen ve sektörün önemli fuarlarından biri olan IEX USA Fuarı’na da bu yıl ilk kez katıldı.

ODE Yalıtım Uluslararası İş Geliştirme Takım Lideri Ozan Turan

 

Ozan Turan: “İhracat hedefimizi gerçekleştirmek için fuarları önemsiyoruz”

Dünyanın önde gelen fuarlarında stantlarının ve ürünlerinin gördüğü ilgiden memnuniyet duyduklarını belirten ODE Yalıtım Uluslararası İş Geliştirme Takım Lideri Ozan Turan,“ODE Yalıtım olarak dünyanın çeşitli coğrafyalarına ihracat yapıyoruz. Teknik yalıtımda bazı ülkelerde pazar lideriyiz. Eskişehir fabrikamızın tam kapasite üretime geçmesiyle Türkiye kauçuk pazarının 2 katı üretim kapasitesine sahip olacağız. Bu kapsamda ihracatımızı 4 yıl içinde % 100 arttırmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde ihracatta büyük bir atılım yapmayı planlıyoruz. Bu kapsamda ilk hedefimiz özellikle Kuzey Afrika’da

Sahraaltı ülkelerine girmek ve belirlediğimiz 13 hedef pazarda derinleşme stratejilerimizi hayata geçirmek. Fuarlar bu hedefimizi gerçekleştirmek yolunda önemli bir araç. Bu yıl başlattığımız fuar atağına 2018’de de devam edeceğiz. Mevcut ve farklı ülkelerdeki fuarlarda yerimizi alarak %100 Türk sermayesi ile Türkiye’de üretilen ürünlerimizi dünyaya tanıtmayı sürdüreceğiz” dedi.