(Schneider Electric)’den Güvenlik Çözümü: Kaçak Akım Koruma Rölesi

Schneider Electric, sektörde fark yaratan çözümleriyle enerji verimliliğinden güvenliğe pek çok alanda tüketicilere destek sunuyor. Şirketin Kaçak Akım Koruma Rölesi çözümü de binalarda kaçak akımların tespit edilmesi ve bu sayede olası kazaların önüne geçilmesi anlamında önemli bir görev üstleniyor.

Özellikle evlerde göz ardı edilebilen ve başta çocuklar olmak üzere tüm aile fertlerinin hayatını tehlikeye atan kaçak akımlar konusunda Schneider  Electric bir farkındalık kampanyasına imza attı. Şirket, Kaçak Akım Koruma Rölesi’nin kullanımı hakkında başlattığı kampanya ile pek çok farklı platformda tüketicilere ulaştı.

Kampanya kapsamında kurulan “Schneider Electric Güvenlik Hattı” ile tüketicilerin evlerinde kaçak akım rölesi olup olmadığını anlayabilmelerine olanak tanınıyor. Tüketiciler binalarındaki sigorta kutusunun fotoğrafını Whatsapp hattı ile Schneider Electric uzmanlarına göndererek bu ürünün evlerinde olup olmadığı hakkında bilgi alabiliyor. Tüketicilerin talebi doğrultusunda en yakın elektrikçi bilgileri de sunuluyor.

Aynı zamanda Schneider Electric, sosyal medya kanalları üzerinden ailelere ulaşmak üzere oyuncu Akasya Aslıtürkmen ile anlaştı. Oyuncunun takip edilen YouTube kanalı Akasya Ana aracılığıyla özellikle yeni anne-baba olan tüketicilere evde bebeklerin güvenliği için kaçak akım rölesi kullanımına dair bilgiler paylaşıldı.

İstanbul’da bulunan Meydan AVM’ye de taşıyan Schneider Electric, “Adım Adım Güvenlik Oyunu” ile Kaçak Akım Koruma Rölesi ile ilgili bilgileri keyifli ve eğitici bir şekilde tüketicilere sundu. AVM’de yer alan Schneider Electric  standını ziyaret eden tüketiciler, “Kaçak akım nedir?”, “Kaçak Akım Koruma Rölesi evlerde neden gereklidir?” konularında bilgi sahibi oldular.

Schneider Electric, herkesin bu hayati önem taşıyan konuda bilgi sahibi olması amacıyla, farklı platformlarda yönettiği kampanya ile çalışmalarını sürdürüyor.