(GF Hakan Plastik)’ten FLEXA® PEX-B Boru Sistemleri

Günümüz tesisat sistemlerinin ihtiyaçlarına güvenli ve ekonomik şekilde yanıt veren GF Hakan Plastik Flexa® PEX-B Boru Sistemleri, iki farklı ürünü ile mobil tesisat sistemleri, yerden ısıtma sistemleri, sıcak su ve soğuk su hatları için kolay uygulama, yüksek performans, düşük bakım maliyeti gibi avantajları da beraberinde sunuyor.

Flexa®, GF Hakan Plastik’in silan yöntemi ile polietilenden üretilen çapraz bağlı boru sistemi olarak ürün grubunda yer alıyor. EN ISO 15875-2 ve DIN 16892 sistem standartlarına uygun olarak üretilen Flexa®, Standart PEX-B Boruları ve Oksijen bariyerli PEX-B Boruları olarak iki farklı şekilde 16mm’den 32mm’ye kadar değişik ebatlarda kullanıma sunuluyor.

Flexa®, sıcak ve soğuk su dağıtım sistemleri, yerden ısıtma sistemleri, içme suyu sistemleri gibi alanların yanı sıra buz pistleri, kar eritme sistemleri gibi değişik alanlar için de tercih ediliyor. %100 hijyenik özelliğe sahip olan borularda, oksijen bariyer katmanı ile ortamdaki oksijenin borudan geçen suyun ve dolayısı ile tesisatın içerisine geçmesi, tesisatın metalik aksamlarının korozyona uğraması ve paslanması engelleniyor. Bu sayede hem tesisatın ömrü uzuyor, hem de gereksiz bakım ve tadilat masraflarının önüne geçilebiliyor.

Yaşam alanı konforu için döşeme altı ısıtma

Isıtma sistemlerinin amacı, gerekli sıcaklığı sağlayarak konforlu iç mekan şartlarını yaratmaktır. Oda içerisindeki havanın sıcaklığı ile duvarların yüzey sıcaklıkları arasında düşük sıcaklık farklarının olması da önemlidir. Döşeme altı ısıtma sistemleri, konforlu oda ortamlarının yaratılması açısından en ideal çözüm olarak gösteriliyor. Alerji ve astımı olan kişiler ve çocukların güvenliği açısından da koruma sağlıyor. Sistem ayrıca, bina içi ısıtma sistemleri için daha az enerji tüketimi ile uygun maliyetli bir çözüm sunuyor.

PEX-B Boru Sistemleri,döşeme altı ısıtma sistemlerinde hafif olması, yüksek ısı direnci göstermesi, hızlı ve kolay montaj yapılabilmesi açısından öne çıkıyor. GF Hakan Plastik Flexa® çapraz bağlı PEX borular, kullanım ve uygulama esnasında herhangi bir fiziksel bozulma meydana geldiğinde ısı ile eski hallerine döndürülebiliyor. Bu şekilde hafıza özelliğine sahip boruların, kılıflı kullanım alternatifi de bulunuyor. Kılıflı çapraz bağlı PEX-B borularda kılıflar, tesisat sisteminde bir hasar söz konusu olduğunda zemin yüzeyine zarar vermeden boruların değiştirilmesini sağlıyor. Kılıf borulu PEX-B sistemi, uygulamalarda kılıf ile PEX boru arasında hava boşluğu yaratarak ısı izolasyonu yapıyor ve suyun ısı kaybını azaltıyor.