ADIM İSTANBUL Cadde Mağaza ve Dükkanları 14 Mayıs’ta ihaleye çıkıyor!

Emlak Konut güvencesiyle İntaya, EYG, İntes hasılat paylaşımı ortaklığı ile Başakşehir’de hayata geçirilen Adım İstanbul ve Evvel İstanbul projelerinin cadde mağaza ve dükkânları 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü açık artırmayla satışa sunulacak. Adım İstanbul cadde mağaza ve dükkanları 37 ile 1198 m2 aralığında ve ünite sayısı ise toplam 130.

Başakşehir, planlanan yeni ulaşım aksları, Şehir Meydanı, kamu kurumları, spor ve yürüyüş alanları ile kafe ve restoranlarla zenginleşen Şehir Parkı ile sağlık kompleksi Sağlık Kent’in yanı başında olan cadde mağaza ve dükkanları, AVM sıkıcılığını keyifli ve konforlu bir alışverişe dönüştürme imkanı sunuyor.

Emlak Konut güvencesiyle İntaya, EYG, İntes hasılat paylaşımı ortaklığı ile Başakşehir’in yeni merkezi olarak konumlandırılan Kayaşehir’de gerçekleştirilen Adım İstanbul ve Evvel İstanbul projelerinin cadde mağaza ve dükkanlarının satışı 14 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak. İhale usulü satışa çıkacak ticari alanların duyurusunu yapmak üzere 27 Nisan’da basın ile bir araya gelen EYG Grup İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, toplantıya Medipol Başakşehir Futbol Kulübü Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve İntaya İcra Kurulu Üyesi Abdullah Çeker ve Genel Müdürü Koray Kurt ile birlikte katıldı.

 (soldan-sağa) Koray Kurt - İntaya Genel Müdürü, Ömer Faruk Çelik - EYG Grup İcra Kurulu Başkanı, Abdullah Avcı - Medipol Başakşehir Futbol Kulübü Teknik Direktörü, Abdullah Çeker - İntaya Yönetim Kurulu Üyesi
(soldan-sağa) Koray Kurt – İntaya Genel Müdürü, Ömer Faruk Çelik – EYG Grup İcra Kurulu Başkanı, Abdullah Avcı – Medipol Başakşehir Futbol Kulübü Teknik Direktörü, Abdullah Çeker – İntaya Yönetim Kurulu Üyesi

“Sektörün zihniyetini değiştirmesi lazım. Semtsel dönüşüm yapmadan kentsel dönüşüm yapılmaz”

Ömer Faruk Çelik
Ömer Faruk Çelik

Toplantıda konuşan EYG Grup İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, gayrimenkul sektörünün artık zihniyetini değiştirmesi gerektiğini söyledi. Çelik, “Gayrimenkul sektörü yılda yaklaşık 1 milyon 300 bin konut satışı yapıyor, yaklaşık 1,5 milyon yeni ruhsat alıyor. Satılabilir ve ihtiyaca uygun ev yapıyor. Ama artık zihniyetimizi değiştirmemiz gerekiyor. Daha kreatif çözümler üretmek lazım. Bu sektörün görevidir. Artık mahalleyi, semti hatta kenti planlayıp yeniden ele almalı ve ona uygun projeler yapmalıyız. Bunu yapmadan, yani semtsel dönüşüm yapmadan kentsel dönüşüm yapamayız. Kenti planlayamayanlar proje planlamaya çalışıyor” dedi.

(soldan-sağa) Abdullah Çeker - İntaya Yönetim Kurulu Üyesi, Ömer Faruk Çelik - EYG Grup İcra Kurulu Başkanı, Tuna Malakçıoğlu - Çocuk oyuncu, Abdullah Avcı - Medipol Başakşehir Futbol Kulübü Teknik Direktörü, Koray Kurt - İntaya Genel Müdürü, Hakan Kaya - EYG Grup Genel Müdürü
(soldan-sağa) Abdullah Çeker – İntaya Yönetim Kurulu Üyesi, Ömer Faruk Çelik – EYG Grup İcra Kurulu Başkanı, Tuna Malakçıoğlu – Çocuk oyuncu, Abdullah Avcı – Medipol Başakşehir Futbol Kulübü Teknik Direktörü, Koray Kurt – İntaya Genel Müdürü, Hakan Kaya – EYG Grup Genel Müdürü

Yatırım için ideal mağaza ve dükkanlar Kayaşehir’de

Şehirlerin hayallerini ve hikayelerini ortaya koymak gerektiğinin altını çizen Çelik, “Başakşehir’in alt ve üst yapısı, parkı, yolları her şeyi planlı. Bölgede, 3. Havalimanı Projesi, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyol Projesi, *Metro ve *Havaray gibi dev projeler planlanıyor. Bize de bu dev projelere yakın bir alışveriş merkezi olacak cadde mağaza ve dükkanlarını yapmak nasip oldu. EYG olarak, bu değerlerle geleceğe uzanan kalıcı yatırımlar ve yaşamlar oluşturmayı hedefliyoruz. Adım İstanbul ve Evvel İstanbul projelerimiz, sundukları yaşam olanakları ile yüzlerce ailenin ve yatırımcının yüzünü güldürdü. Şimdi de cadde mağaza ve dükkanlarımızla tekrar yatırımcılara sesleniyoruz. Yatırım cevherini kaçırmayın” dedi.

“Ustalık döneminde Adım İstanbul’dayız”

Abdullah Çeker
Abdullah Çeker

İstanbul’un anahtar teslim projelerinde önemli bir tecrübe kazandıklarını ve EYG ile yaptıkları ortaklıkla proje geliştirmeye başladıklarını belirten İntaya Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Çeker, ustalık dönemlerinde bu projelerde yer almaktan çok mutlu olduklarını dile getirdi. Çeker, “Hem sosyal yaşamın hem iş yaşamının hem de ulaşımın kalbi burada atacak. Adım İstanbul ve Evvel İstanbul projelerimizdeki cadde mağaza ve dükkanlarımız da konumuyla cazibesini artırıyor. AVM sıkıcılığından uzak, *metroya ve *tramvaya iki adım mesafede her türlü ihtiyaca cevap veren, keyifli ve konforlu bir alışveriş imkanı sunacak” diye konuştu.

Görsel 4: (soldan-sağa) Abdullah Avcı - Medipol Başakşehir Futbol Kulübü Teknik Direktörü, Ömer Faruk Çelik - EYG Grup İcra Kurulu Başkanı, Tuna Malakçıoğlu - Çocuk oyuncu, Koray Kurt - İntaya Genel Müdürü, Abdullah Çeker - İntaya Yönetim Kurulu Üyesi, Hakan Kaya - EYG Grup Genel Müdürü
Görsel 4: (soldan-sağa) Abdullah Avcı – Medipol Başakşehir Futbol Kulübü Teknik Direktörü, Ömer Faruk Çelik – EYG Grup İcra Kurulu Başkanı, Tuna Malakçıoğlu – Çocuk oyuncu, Koray Kurt – İntaya Genel Müdürü, Abdullah Çeker – İntaya Yönetim Kurulu Üyesi, Hakan Kaya – EYG Grup Genel Müdürü

Her yatırımcı için mağaza var

Toplantıda cadde mağazaları ve dükkanları ile ilgili bilgiler veren İntaya Genel Müdürü Koray Kurt şöyle konuştu; “Evvel İstanbul projesinde 10 adet, Adım İstanbul projesinde ise 120 adet 37 ile 1198 m2 aralığında toplam 130 adet mağaza ve dükkan, 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 11.00’de Başakşehir Kayaşehir’de bulununan Adım İstanbul satış ofisinde açık artırma usulü ile satışa sunulacak. İsteyenler www.emlakkonut.com.tradresinden ilgili proje sayfasına kayıt yaptırarak ihaleye katılabilecek ve ihale dosyasını ücretsiz olarak edinebilecek. İhaleye yabancı uyruklular da katılabilecek. Tüm mağaza ve dükkanlarda minimum muammen bedeli KDV hariç 652.542 TL’den başlayacak.”

Koray Kurt
Koray Kurt

Mağaza ve dükkanlar Başakşehir’in merkezinde yer alıyor

Kurt sözlerine şöyle devam etti; “İhaleye çıkan mağaza ve dükkanlar yakın zamanda Başakşehir’de inşasına başlanacak olan Şehir Meydanı, Şehir Parkı ve Sağlık Kent’in yanı başında olacak. Şehir meydanının büyüklüğü, altyapı ve ulaşım özellikleriyle “gerçek bir buluşma noktası” olması planlanırken, Şehir Meydanı’nın hemen bitiminde yer alan 250 bin metrekarelik Şehir Parkı yalnızca Türkiye’nin değil Avrupa’nın da büyük parklarından biri olacak. Burada otopark alanı, kamu kurumları, spor alanları, yürüyüş parkurları ve 5000 kişilik cami yer alacak. Yine büyük bir sağlık kompleksi olarak tasarlanan Sağlık Kent ise merkezin hemen yanında yer alacak.”

Abdullah Avcı: “Futbolcu almakla, gayrimenkul almanın mantığı aynı”

Abdullah Avcı
Abdullah Avcı

Adım İstanbul’un Cevheri Keşfetmek temalı reklam kampanyasında oynayan ve basın toplantısında konuşan Medipol Başakşehir Futbol Kulübü Teknik Direktörü Abdullah Avcı öngörünün değerine değinerek, şunları söyledi: “Futbolcu almakla, gayrimenkul almanın mantığı aynı. Cevheri fark etmek gerekiyor. Cevheri mücevhere çevirmek bizim elimizde. Adım İstanbul’la çok güzel bir tesadüfle yollarımız kesişiyor. İkimiz de 2014 yılında Başakşehir’e adım atmışız. Biz, Medipol Başakşehir Futbol Kulübü olarak Başakşehir’in gelişimine önemli katkılar sağlıyoruz. Adım İstanbul bizden önce Başakşehir’deki cevheri keşfetmiş. Ben de kişisel olarak Adım İstanbul’da yatırım yapmayı planlıyorum ”