(İDEA MİMARLIK) İtalya’dan ödülle döndü…

Yücel Karadeniz ve Yasemin Karadeniz

Dünya çapında birçok ülkeden tasarımcı, sanatçı, mimar ve firmaların katılarak farklı kategorilerde değerlendirildiği A’ Design Award & Competition sonuçları açıklandı. Ödül töreni 8 Haziran 2016 akşamı, İtalya’nın Como bölgesinde yer alan, 1797 yılında yapılmış tarihi bina Villa Olmo’da düzenlenen Gala gecesinde gerçekleştirildi. 2007 yılından beri düzenlenen yarışmaya bu yıl 88 farklı ülkeden katılım sağlandı. Tüm proje ve ürünler birçok farklı ülkeden üyelerden oluşan, konusunda uzman uluslararası bir jüri tarafından değerlendirildi.

İdea Mimarlık’a ait Şükrü Dudu Barber’s Club (Zorlu Center), Kryolan – Nubia (Nişantaşı), Salon Muzo (Atakent 3) projeleri Interior Space and Exhibition Design (İç Mekan ve Sergileme Tasarımı) kategorisinde değerlendirildi. Yarışmaya bu üç farklı projeyle katılan İdea Mimarlık ortakları Yasemin Karadeniz ve Yücel Karadeniz üç ödüle layık görüldü.

Gecede ödül alan tüm projeler “MOOD Museum of Design” kapsamında Haziran ayı sonuna kadar Como’da sergilenmeye devam edecek. Eylül ayında ise Hindistan’a taşınacak olan sergi, dünyanın farklı şehirlerinde de gösterime açılacak.


İdea Mimarlık Hakkında

İdea Mimarlık 2006 yılından beri mimari ve iç mimari çalışmalarına devam etmekte olup, Chicago, Boston, San Francisco, Londra, Berlin gibi  dünyanın birçok önemli şehrinde  proje ve uygulama alanlarında hizmet vermiş ve vermeye devam eden bir tasarım ve uygulama firmasıdır. Tasarım ihtiyacı olan tüm alanlar üzerinde çalışmaktan büyük keyif alan İdea Mimarlık  ekibinin bugüne kadar imza attığı bir çok farklı proje bulunmaktadır.