(I-AM), (Kelebek)’in MAĞAZA KONSEPT TASARIMINI üstlendi…

Mimarlar, iç mimarlar, endüstriyel tasarımcılar, marka stratejistleri, iletişimciler ve grafik tasarımcılardan oluşan marka deneyimi ve tasarım ajansı I-AM, Kelebek’in iç mimari konsept tasarımını üstlendi.

I-AM, yeni mağaza konseptini ele alırken Türkiye’nin ilk panel mobilya ve mutfak üreticisi olan Kelebek’in imzası haline gelen modüler tasarım anlayışını, cephe tasarımından marka duvarına ve yönlendirme işaretlerine kadar her alanda vurgulamayı amaçladı.

1465938081__OZ_7314Her koleksiyona özel ev deneyimi

I-AM’in Kelebek için tasarladığı mağaza, merak uyandıran ve çarpıcı bir giriş alanıyla müşteriyi karşılıyor; ritmik ve yönledirici dolaşım yönüyle mağaza içerisinde müşteriyi yolculuğa çıkarıyor. Teşhir alanları, gerek zemin ve tavandan koparılarak gerekse renkli çerçeveler içine alınarak stilize edilmiş bir ev deneyimi yaşatırken; koleksiyonların sergilenmesinde bütünlük sağlandı. Hem yüzey hem de ebatta modülerlik vurgusunu ön plana çıkaran detaylarla ise keyifle gezilen bölümler yaratıldı.

Daha sıcak bir ortam için uyku alanlarında ahşap malzeme kullanılırken; genç odalarında sokak hissi yaratmak için gri ve yeşil halılar ile sokak lambasından esinlenilen aydınlatmalara yer verildi. Ayrıca tavan ve aydınlatma öğeleri ile teşhir alanları farklılaştırılarak geniş ürün sergileme alanları elde edildi.

1465938119__OZ_7409I-AM tasarımıyla Kelebek mağazası müşterilerle konuşuyor

I-AM, Kelebek için tasarladığı mağazanın konseptini oluştururken mevcut mağazayı yeniden ele aldı ve daha profesyonel bir satış sürecine geçilmesi amacıyla görüşme alanı ve kasa alanını birbirinden ayırmayı tercih etti. Kelebek için müşterilerle konuşan bir mağaza tasarlayan I-AM, mağaza içerisinde müşterilerin mobilyalar hakkında bilgi edinmelerini sağlayan, ürünün tasarımcısı, tasarım hikayesi, kullanım şekilleri ve malzemelerini anlatan infografik panolar yerleştirdi.