(Cité Internationale des Arts) Türkiye Atölyesi 2024 Yılı Misafir Sanatçı Başvuruları Başladı!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Paris’in köklü sanat kurumlarından Cité Internationale des Arts’da 20 yıllığına kiralanan Türkiye Atölyesi için 2024 yılı başvuruları başladı. Türkiye’den sanatçıların başvurularına açık olan program, farklı disiplinlerde çalışan sanatçılara üçer aylık dönemlerde Paris’te yaşama ve çalışma imkânı sunuyor.


“Cité Internationale des Arts
Türkiye Atölyesi 2024 Yılı Misafir Sanatçı Programı”
Açık Çağrı

Son Başvuru Tarihi: 2 Kasım 2023 | Saat: 17.00
Başvuru: Çevrim İçi


Görsel sanatlar, deneysel film, tasarım ve performatif sanatlar gibi farklı disiplinlerde çalışan tüm sanatçılara açık olan misafir sanatçı programına, 2024 yılının Ocak-Mart, Nisan-Haziran, Temmuz-Eylül ve Ekim-Aralık dönemleri için 2 Kasım 2023 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Programa davet edilecek sanatçılar Çelenk Bafra, Özer Dicle, Ayşegül Kurtel, Bige Örer, Ulya Soley, Rüçhan Şahinoğlu ve Duygu Şengünler’den oluşan yedi kişilik Seçici Kurul tarafından açık çağrı yöntemiyle belirlenecek. Seçici Kurul üyelerinin yapacağı ilk elemenin ardından ikinci aşamaya kalan sanatçılar, Seçici Kurul üyeleri ve İKSV ekibiyle sanat pratikleri ve Cité Internationale des Arts Türkiye Atölyesi’nde yapmak istedikleri projeleri konuşmak üzere İKSV binasına davet edilecek.

Fotoğraf: Fatih Küçük, 2018

Programın başladığı 2009’dan bu yana Türkiye Atölyesi, Türkiye’den 47 sanatçıyı misafir etti. 2024 yılı başvurularının 2 Kasım 2023 saat 17.00’ye kadar çevrim içi başvuru formu kullanılarak yapılması gerekiyor.

Başvuruların sonuçları İKSV web sitesi ve İKSV sosyal medya hesapları (Facebook, Instagram, Twitter) üzerinden duyurulacak.