(MİMARDER)’den “Deprem” Temalı Sergi için Açık Çağrı!

MMimarlık Araştırmaları Derneği (MİMARDER) tarafından düzenlenecek olan Depreme Bağışık Şehirler etkinliği kapsamında İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde oluşturulacak “Deprem” temalı sergiye eser gönderimi için son başvuru tarihi 7 Ekim 2023.

MİMARDER tarafından Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilmesi düşünülen Depreme Bağışık Şehirler adlı etkinlik kapsamında konuya ilişkin bir açık oturum ve “Yeniden Düşünmek: Afet Sonrasındaki Geçici Yaşam Alanlarının İyileştirilmesi Öğrenci Fikir Yarışması”nın ödül töreni ve sergisinin yapılacağı bir etkinlik planlanıyor.

Etkinlik günü kurulacak olan serginin bir bölümünde de sanatçılar, tasarımcılar, öğrenciler ve gönüllüler, sergiye deprem konusuyla ilgili uygun gördükleri çalışmalarıyla (çizim, poster, fotoğraf, deneme, şiir, video vb.) 7 Ekim tarihine kadar başvuruda bulunabilir. Gönderilen çalışmalardan sergiye uygun görülenler sergilenecek.

Çalışmaların (boyut, açıklama vb. ile birlikte) iletisim.mimarder@gmail.com adresine e-posta yoluyla gönderilmesi bekleniyor.