“5. Kıraathane Kitap Şenliği” Başlıyor!

Bağımsız yayınevlerinin ortak emeğiyle gerçekleşen “Kıraathane Kitap Şenliği”, 15 – 24 Eylül 2023 tarihleri arasında beşinci kez düzenlenecek.


“5. Kıraathane Kitap Şenliği”
Etkinlik

Tarih: 15 – 24 Eylül 2023
Yer: Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi, Beyoğlu / İstanbul


Okumaya, yazmaya ve kitaplar üzerine konuşmaya odaklanan, bağımsız butik yayınevlerine ortak bir üretim ve dayanışma alanı açan bir kitap şenliği hayaliyle 2019 yılında yola çıkan “Kıraathane Kitap Şenliği”, bu yıl beşinci yaşına giriyor. 30 yayınevinin kitaplarını sergileyeceği şenlikte, dijital ortamda ve Kıraathane binasında okurları yazarlar, çevirmenler ve akademisyenlerle bir araya getirecek toplam 24 etkinlik yer alacak.

Şenliğe katılacak yayınevleri ise 160. Kilometre, Akademim, Alef Yayınevi, Aras Yayıncılık, Avesta Yayınları, Axis Yayınları, Beyoğlu Kitabevi, Encore, Espas Kuram Sanat, Flaneur, Ginko Kitap, Habitus Kitap, Harfa, Holden Kitap, İlksatır, İrene Kitap, istos yayın, Kıraathane Kitapları, Lemis, Lîs, Livera, Manifold, Manos Kitap, NotaBene, Otonom Yayıncılık, Raskol’un Baltası, Siren, Tabiat Kitap, Tefrika Yayınları, Telemak ve Yazın Yayıncılık.

“Kıraathane Kitap Şenliği”nin ayrıntılı programına www.kiraathane.com.tr web adresinden ulaşılabilir.