(Bang & Olufsen) “Art of the A9” Projesi Kapsamında Tasarımcılarla Bir Araya Geldi…

Bang & Olufsen, öne çıkan tasarımlarından Beosound A9 için “Art of the A9” projesi ile dünyanın birçok ülkesindeki tasarımcılarla bir araya geldi. Projeye Türkiye’de de tasarımcılar Erdem Akan ve Deniz Salaçin Erciyas, kendilerine özgü tasarımları ile katkıda bulundu.

Tasarımlarını Beosound A9’un dairesel tuvaline uygulayan Erdem Akan ve Deniz Salaçin Erciyas, hoparlörü birer sanat eseri olarak yeniden yorumladı. “Art of the A9” projesi kapsamında sınırlı sayıda üretilen bu özel kanvas kılıflara yapılan tasarımlarla sanatı ve müziği bir araya getirmek amaçlanıyor.

Erdem Akan, “Sound Garden”.

Tasarımcı Erdem Akan; Art of the A9 projesi için hazırladığı tasarıma “Sound Garden” adını verdi. Erdem Akan, tasarımında 16. yy.’dan kalma duvar karosunda gördüğü bir desenden yola çıktı ve karoda bulunan çizgilerden ilham aldı. Tasarımında kullandığı desenler ve kuş detayı, müziği ve ses dalgalarını temsil ederken; sanat eserlerinin gelenekselliği ve gösterişini temsil eden İznik tarzı deseni, doğu ve batıyı sentezlemek üzere kullanılmış.

Tasarımcı Deniz Salaçin Erciyas ise tasarımını hayata geçirirken; sadelikten, renklerden, doğadaki desenlerden ve doğanın hissettirdiklerinin soyut ifadesinden ilham aldı. “Art of the A9” projesi için hazırladığı tasarımında, doğada onu etkileyenleri kendi bakış açısı ile harmanlıyor.

Deniz Salaçin Erciyas

Heykelsi bir tasarım oluşturarak kendi iç dünyasındaki meydan okumayı tasarımına aktaran Deniz Salaçin Erciyas; hem müziğin tınılarıyla hem de sanatın görselliğiyle dalgaları, güneşi, yeşili ve hayatın doğal akışını geometrik formlarda yansıtıyor. Doğanın seslerini, renklerini ve kokularını anlatıyor.

Sanatın ve teknolojinin harmanlanmasıyla oluşan Beosound A9, çağdaş çizgilere sahip bir tasarım sunuyor. Özelleştirilebilir tasarımı ile birinci sınıf malzemelerden üretilen Beosound A9’u, “Art of the A9”a özel tasarlanan kanvas kılıfları ve diğer tüm koleksiyonu yakından tanımak için, Bang & Olufsen Akasya ve Bang & Olufsen Kanyon, Ankara Bang & Olufsen Panora mağazalarını ve ayrıca Bodrum, Yalıkavak marinada bulunan pop-up mağazayı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi: www.hifilife.com