“Jumbo X BASE Sürdürülebilirlik Sergisi” için Sanatçılara Açık Çağrı!

BASE, Jumbo iş birliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen ve teması sürdürülebilirlik olarak belirlenen sergi için açık çağrı başlattı. Jumbo markasının ve ürünlerinin sanatsal yorumlarıyla ifade edildiği eserlerin bir araya geleceği sergi için son başvuru tarihi 30 Haziran 2023.


Jumbo Sürdürülebilirlik Sergisi Açık Çağrısı”

Son Başvuru Tarihi: 30 Haziran 2023
Proje Üretimleri ve Prodüksiyon: Temmuz – Ağustos 2023
Başvuru: jumboxbase@gmail.com


Jumbo, geçen yıl 75. yıl kutlamaları kapsamında, genç tasarımcıların kendilerini ifade edebilecekleri bir alan yaratmak ve sanatlarını sergileyebilecekleri platformlar oluşturabilmek amacıyla Base iş birliğinde ilk sergisini “Zamansız Yolculuk” temasıyla gerçekleştirmişti. Jumbo, bu yıl da sanatçıların Jumbo markasını ve ürünlerini sanatsal yorumlarıyla ifade ettikleri eserlerin bir araya geleceği özel bir sergi gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Açık çağrı sonucunda belirlenecek eserler öncelikle “BASE X Jumbo Sürdürülebilirlik Sergisi”nde sanatseverlerle buluşacak ve ardından serginin bir kısmı Jumbo’nun da sponsorları arasında yer aldığı BASE 2023‘te yer alacak. Doğayı korumak ve geleceğe yatırım yapmak için vazgeçilemez olanı sürdürülebilir kılmak fikrinden hareketle ortaya çıkan “Jumbo Sürdürülebilirlik Sergisi”, yemeğin hazırlanma aşamasından sunum aşamasına kadar tüm süreçlerinde; tükenen, kırılan, zarar gören ve tekrar kullanılması mümkün olmayan tasarımları, sanatla yeniden yaşama katmayı amaçlıyor. Sergi için farklı disiplinlerde yer alan tüm sanatçıların başvuruları bekleniyor.

Detaylı bilgi için: www.base.ist