27. İstanbul Tiyatro Festivali “Café Müller” ile Perdeyi Açıyor…

Café Müller

Işıl Kasapoğlu küratörlüğünde düzenlenecek 27. İstanbul Tiyatro Festivali’nin açılışı, 25 Ekim’de Pina Bausch’un başyapıtı “Café Müller” ile yapılacak. Oyun, sanatçının topluluğu Tanztheater Wuppertal’ın güncel kadrosu ile Türkiye’de ilk kez sahnelenecek.


27. İstanbul Tiyatro Festivali: “Café Müller”
Etkinlik

Küratör: Işıl Kasapoğlu
Tarih: 25 – 26 Ekim 2023
Yer: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
Katılım:
Bilet Gerekli, Ücretli


İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Entek, Opet ve Tüpraş sponsorluğunda düzenlenecek 27. İstanbul Tiyatro Festivali, 25 Ekim – 25 Kasım tarihleri arasında perdelerini açmaya hazırlanıyor.

Dansı, 20. yüzyılda devrimci bir yaklaşımla yeniden tanımlayan ve dans tiyatrosunun yeni bir tür olarak kabul görmesini sağlayan Pina Bausch, topluluğu Tanztheater Wuppertal ile 1998’de “Cam Temizleyicisi” ve 2000’de “Masurca Fogo”yu İstanbul Tiyatro Festivali’nde sahneledi; ardından 2003 yılında İKSV ve İstanbul Tiyatro Festivali ortak yapımı olan, İstanbul üzerine özel projesi “Nefes”i üretti ve sahneledi. Tanztheater Wuppertal, 20 yıl sonra bu kez Café Müller ile İstanbul Tiyatro Festivali’nin konuğu olacak.

Café Müller
Café Müller

25 ve 26 Ekim’de Zorlu Performans Sanatları Merkezi Turkcell Sahnesi’nde izleyicilerle buluşacak gösterinin biletleri 10 Haziran’da satışa çıkacak. Gösterinin biletleri, avantajlı dönem fiyatlarıyla, passo.com.tr, Passo mobil uygulaması, Passo perakende noktaları ve İKSV ana gişeden satın alınabilir.

Festival hakkında ayrıntılı bilgi için: tiyatro.iksv.org