(adidas) Design Call İstanbul Tişört Tasarım Yarışması “Here & Together” Temasıyla Başladı!

İlhamını İstanbul’dan alan tişört tasarım yarışması, “adidas Design Call İstanbul: Here & Together” başvuruları başladı. İlki geçen sene düzenlenen tasarım yarışmasına son başvuru tarihi 22 Mayıs.


“adidas Design Call İstanbul”
Here & Together

Jüri: Gökçe İrten, Burak Şentürk, Anıl Can, Yağız Genç, Onur Demircan,Büşra Çokgünlü, Esra Bakır
Başvuru: Çevrim İçi
Son Başvuru Tarihi: 22 Mayıs 2023 Pazartesi
Sonuçların Açıklanması: 23 Haziran 2023 Cuma


adidas ve Mercado, tasarımcıların kreatif yönlerini geliştirmelerini sağlamak ve tasarım dünyasına ilgi duyanların kendilerini keşfetmelerini teşvik etmek üzere ilk olarak geçtiğimiz sene hayata geçirdiği “adidas Design Call İstanbul”u devam ettiriyor.

Bu sene “İstanbul: Here & Together” temasıyla gerçekleşecek olan tişört tasarım yarışması adidas Design Call İstanbul’un başvuruları başladı. Bir tasarımcının en fazla üç adet çalışması ile katılabileceği özgünlük ve yaratıcılığı ön plana çıkaran yarışmada tüm tasarım disiplinlerinden çalışmalar kabul ediliyor.

2022 Kazananları

adidas Design Call İstanbul’da derece giren sekiz tasarım, 23 Haziran günü sıralama yapılmaksızın açıklanacak ve adidas Türkiye tarafından üretilecek ve dünyada yüksek bir prestije sahip mağazalardan adidas İstiklal’in vitrininde sergilenerek satışa sunulacak. Yarışmayı kazanan sekiz tasarımcının bir diğer ödülü ise iPad Pro olacak.

Katılımcıların bireysel olarak https://www.adidasdesigncall.ist adresinden başvurabileceği yarışmaya gönderilen çalışmanın sadece adidas Design Call için üretilmiş olması gerekiyor. Tasarımlar, web sitesinde yer alan şablon tişört üzerine çalışılarak dijital olarak teslim ediliyor. İllüstrasyon çalışmalarında renk ve teknik kullanımında ise herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

Anıl Can, Gökçe İrten, Burak Şentürk

Yarışmaya katılan çalışmalar; Multidisipliner Sanatçı Gökçe İrten, İllüstratör Burak Şentürk, Kreatif Direktör Anıl Can, Mercado Kreatif Direktörü Yağız Genç, adidas Kıdemli Marka Direktörü Onur Demircan, adidas Kategori Müdürü Büşra Çokgünlü, adidas Kıdemli İş Geliştirme Müdürü Esra Bakır’dan oluşan adidas Design Call İstanbul jürisi tarafından değerlendirilecek.

Son başvuru tarihinin 22 Mayıs olduğu yarışma hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.