Sevil Kuranel’in “Bu Benim Dünyam” Sergisi 26 Nisan’da (Akaretler Sıraevler)de!

What If I Fall

Sevil Kuranel’in izleyiciyi kendi ütopya dünyasına davet ettiği “Bu Benim Dünyam” adlı ilk kişisel sergisi, 26 Nisan – 10 Mayıs tarihleri arasında Akaretler B2’de sanatseverlerle buluşuyor.


“Bu Benim Dünyam”
Sergi

Sanatçı: Sevil Kuranel
Tarih: 26 Nisan – 10 Mayıs 2023
Yer: Akaretler Sıraevler, B2, Beşiktaş / İstanbul


Sanatının temelleri iç mimari eğitimine dayanan Sevil Kuranel’in sergi kapsamında ilk defa görülecek resimlerinin başlıca figürleri arasında kadınlar ve hayvanlar yer alıyor. Frida Kahlo’nun hayatı, güçlü karakteri, aşkı, tutkusu Kuranel’in resimlerindeki kadınlara da ilham oluyor. Bu güçlü kadınlar kimi zaman çeşitli hayvanlar ile sessiz bir diyaloğa giriyor.

Sergideki bazı resimlerde yer alan cümleler kadınlar ve hayvanların arasındaki iletişime alternatif bir yöntem olarak dikkat çekerken bir yandan da sanatçıda iz bırakan ifadeleri gün ışığına çıkarıyor. Canlı, enerji veren, pozitif renkler sanatçının pop art’a yakın tarzıyla bir ilişki kuruyor.

Kuranel’in iç dünyasında bir yolculuğa davet eden, 27 eserinin yer aldığı “Bu Benim Dünyam” adlı sergi, 10 Mayıs tarihine dek Akaretler B2’de ziyaret edilebilir.