[Proje]: Alman Deresi Topluluk ve Hareket Alanı Projesi

Proje Adı: ALMAN DERESİ TOPLULUK VE HAREKET ALANI PROJESİ
İSTANBUL, 2022
Proje Yöneticisi: UFUK EMİN AKENGİN, AYTEKİN GEZİCİ
Üretim ve Şantiye Yöneticisi: CANSU GAYTANCIOĞLU
Proje Asistanları: HERA AKÇAY, MERVAN ÖNEN
Kurumsal İletişim: DOĞUKAN GÜNGÖR, MERVENAZ ÇİÇEKDİKEN
İşveren: AKKÖK HOLDİNG
Fotoğraf: FLASHBANG PRODUCTIONS

Beşiktaş, İstanbul’da yer alan “Alman Deresi Topluluk ve Hareket Alanı Projesi” Onaranlar Kulübü imzası taşıyor. 1 Ekim 2022’de kullanıma açılan topluluk alanı projesini ekip şöyle anlatıyor:

Onaranlar Kulübü, Alman Deresi Topluluk ve Hareket Alanı Projesi kapsamında, Akkök Holding iş birliği ve Beşiktaş Belediyesi’nin desteğiyle insanların düşünce, hayal, doğa, kent, çevre ve kendileriyle olan diyaloğuna dikkat çeken bir yaklaşım ortaya koyarak İyi bir dünya için iyi bir diyalog önermesini kamusal alanda çevre, hareket, ilham ve umut kesişiminde buluşturdu.

Paylaşılan en büyük ortak alanlar olan parkların, kent ile kurulan diyalog için önemli bir zemin oluşturduğunu ifade eden Onaranlar Kulübü, uzun yıllar yürüyüş parkuru ve çeşitli spor aktiviteleri için imkan sağlayan Alman Deresi Yürüyüş Parkuru‘ndaki basketbol sahasını onarıp, insanların kendisiyle olduğu kadar çevresiyle de diyaloğunu ve sosyal aktivitesini geliştirecek topluluk alanları oluşturdu.

Parkın ziyaretçilerinin keyifli vakit geçirebileceği şekilde yeniden yorumlanan alandaki basketbol saha zemin tasarımında illüstrasyon sanatçısı Uğur Acil, topluluk alanındaki mobilya tasarımlarında ise kulübün tasarım ekibinden Kemal Atlıoğlu görev aldı. Alman Deresi Topluluk ve Hareket Alanı 2 aylık tasarım ve 20 gün uygulama süresi sonunda 1 Ekim 2022 tarihinde kullanıma açıldı.

Mobilya Tasarımları: Kemal Atlıoğlu
Zemin Grafik Tasarımı ve Görsel İletişim: Uğur Acil
Mobilya Üretimleri: Karakalem Design
Saha Zemin Boyama: Bilgili İnşaat


Mobilya Aksesuar

  • Karakalem Design [Boru Profil Demir & Marin Kontraplak Mobilyalar]
  • Özbek Spor [Hamaklı Oturma Birimi]

Bitirme İşleri

  • Ack Grup Spor Ekipmanları & Çit Sistemleri
  • Bilgili İnşaat [Saha Zemin Boyama]