(British Council Türkiye)’den Erişilebilir Sanat Festivali: “Unlimited Forum”

British Council Türkiye, “Herkes için Sanat” mottosuyla 2 – 4 Şubat tarihleri arasında erişilebilir sanat festivali “Unlimited Forum”u düzenliyor. Engelli sanatçıların ve kültür profesyonellerinin çalışmalarının yer alacağı festivale katılım ise ücretsiz.


“Unlimited Forum”
Festival

Tarih: 2 – 4 Şubat 2023
Yer: Yapı Kredi bomontiada, Babylon – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü
Katılım: Herkese Açık, Ücretsiz, Kayıt Gerekli


Engelli sanatçıların eserlerini sergilemeye ve Birleşik Krallık, Türkiye ve yakın coğrafi çevreden en iyi uygulama örneklerini tanıtmaya odaklanan “Unlimited Forum”, aynı zamanda, kültür ve sanat profesyonellerinin erişilebilirlik ve kapsayıcılık temalarına olan yaklaşımlarını değiştirmeyi de amaçlıyor.

Yapı Kredi bomontiada, Babylon ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti kampüsü gibi farklı mekânlarda gerçekleşecek üç günlük erişilebilir festival, yeni performanslardan yerel ve uluslararası konuşmacıların yer aldığı panellere, atölye çalışmalarından konserlere kadar geniş bir içeriğe sahip olacak. “Unlimited Forum” için Arada Derneği’nin kurucularından Serkan Bozkurt‘un koreografisini üstlendiği “Acil!” isimli yeni performansı, Birleşik Krallık’tan Tourretteshero, Jess Thom’un yapacağı ilham verici açılış konuşması; dans sanatçısı, koreograf, akademisyen Tuğçe Tuna’nın kurduğu “Farklı Bedenlerle Dans” projesinin performansı, katılımcıların erişilebilirlik ve sanat ilişkisi üzerine düşünmelerini sağlayacak farklı başlıklardaki paneller festivalde yer alacak.

Festival hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kayıt olmak için British Council Türkiye web sayfası ziyaret edilebilir.