(Daikin)’den DAYLUX PREMIX Yoğuşmalı Kazan!

Daikin Isıtma Ailesi’nin yeni üyesi Daylux Duvar Tipi Kazan, kullanıcılarına bütçe ve çevre dostu bir çözüm sunuyor. Kullandığı yüksek teknoloji ile yüzde 109’a varan yoğuşma sağlayan Daylux kazan, yakıttan tasarruf sağlarken ısıtmanın çevresel etkilerini de en aza indiriyor.

İklimlendirme devi Daikin, soğutmada olduğu gibi ısıtmadaki iddiasını da artırırken, geniş ürün gamı ile farklı ihtiyaçlara farklı çözümler sunmaya devam ediyor. Daikin Isıtma Ailesi’nin merkezi sistemle ısınan binalar için geliştirdiği Daylux premix brülörlü tam yoğuşmalı duvar tipi kazan, verimlilik ve tasarruf oranlarını en üst düzeye taşıyor.

Doğru hava uzmanı Daikin’in ısıtma konusundaki iddiasını yansıtan Daylux premix brülörlü tam yoğuşmalı duvar tipi kazan; sahip olduğu üstün özellikler sayesinde, kullanıcılarının ısıtma ve sıcak su ihtiyacını en verimli şekilde karşılıyor. Premix yoğuşma teknolojisi ile yüzde 109’a varan yüksek verimlilik ve düşük yakıt sarfiyatı sağlayan Daylux kazan, düşük emisyon oranıyla da ısıtmanın çevreye etkisini en aza indiriyor.

YENİLENEBİLİR ENERJİ DESTEĞİ

Daylux entegre güneş paneli kontrol özelliği sayesinde yenilenebilir enerji kullanan tüketicilere de kolaylık sağlıyor. Daylux duvar tipi yoğuşmalı kazan seçenekleri 69kW’tan başlayıp 187 kW’a uzanırken, kullanıcılar 16 cihaza kadar (˜3000 kW) olan sistemlerini Daylux kazan üzerinden kontrol edebiliyor.

Daylux’ün “gerçek kaskad sistem” teknolojisi ile kazan dairesindeki tüm cihazlar, birbiriyle senkronize ve eş yaşlanma prensibine uygun olarak çalışabildikleri gibi ayrı ayrı da faaliyet gösterebiliyor. İşletme ve bakımı son derece kolay olan Daylux kazan, bünyesindeki ara modül sayesinde haberleşmeyi sağlayarak sistemdeki tüm cihazların aynı bilgiye sahip olmasını sağlıyor. Sıcak su, boyler kullanımında tüketiciye farklı opsiyonlar sunarak ihtiyaçlarına yanıt veriyor ve konfor sunuyor.

UZAKTAN KONTROL OLANAĞI

Çalışma zamanı günlük ve haftalık bazda programlanabilen Daylux duvar tipi yoğuşmalı kazanın uzaktan kontrol üniteleriyle kullanıcılar bulundukları yerden cihazlarını kontrol edebilmenin konforunu yaşıyor. Daylux kazanın Türkçe menülü LCD ekranı sayesinde kullanıcılar çalışma fonksiyonlarını rahatlıkla izleyebiliyor. CE sertifikasına sahip Daylux Duvar Tipi Kazan, iki yıl garantili olarak satışa sunuluyor.

Daylux Duvar Tipi Yoğuşmalı
Kazanın Öne Çıkan Özellikleri

 • -69 kW, 100 kW, 115 kW, 125 kW, 155 kW, 187 kW
 • -16 cihaza kadar kontrol olanağı (3000 kW)
 • -Premix yoğuşma teknolojisi ile %109’a varan yüksek verimlilik
 • -Yoğuşma teknolojisi ile düşük yakıt serfiyatı
 • -Düşük emisyon oranları: Sınıf 5 (CO < 100 ppm, NOx < 20 ppm)
 • -Geniş modülasyon aralığı 1:7’e kadar
 • -Cihazın çalışma fonksiyonlarının izlenebildiği Türkçe menülü LCD ekran
 • -6 bar çalışma basıncı
 • -Al-Si-Mg alaşımlı eşanjör ile yüksek korozyon direnci ve ısıl kararlılık
 • -Entegre güneş paneli kontrol olanağı
 • -Çoklu ısıtma zonlarını kontrol seçenekleri
 • -Uzaktan kontrol üniteleri ile sağlanan yüksek konfor
 • -Günlük ve haftalık bazda çalışma zamanı programlama
 • -Seri PC bağlantısı
 • -CE sertifikalı ve 2 yıl garantili

DAIKIN TÜRKİYE:
Türkiye’de 1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla faaliyetlerini sürdüren Daikin, Temmuz 2011’de Airfel’i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir yatırımcısı olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir. Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, ısı pompaları, VRV, panel radyatörler, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknoloji ile üretilmiş ürünleri bulunmaktadır. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Daikin Türkiye; Sakarya’da bulunan üretim tesisleri, 7 bölge müdürlüğü, 300 bayi, 22 kadın girişimci Sakura bayi, 500 satış noktası ve 500’ün üzerindeki yetkili servisiyle Türkiye’nin geniş bir coğrafyasına hizmet verebilmektedir. Ayrıca Avrupa’nın ilk, dünyanın en büyük iklimlendirme deneyim merkezi Solution Plaza fuha İstanbul’u sektörüne kazandırmıştır. İstanbul’da bulunan Daikin Akademi ise bünyesinde her türlü hedef kitleye yönelik eğitim fırsatı sunmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın da Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye, CIS ülkelerinin (Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Ermenistan) ve Gürcistan, Kuzey Irak, KKTC pazarlarının sorumluluğunu da üstlenmiştir.

DAIKIN:
Osaka-Japonya’da 1924 yılında kurulan Daikin Industries Ltd., bugün 150 ülkede 20 milyar doları bulan cirosu, 60.000’den fazla çalışanı ve 90 üretim tesisi ile dünya ısıtma, soğutma, havalandırma ve florokimyasal ürünlerinde sektör lideridir. Konut, ticari ve endüstriyel iklimlendirme uygulamaları için müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını gözeten Daikin, tüm dünyada ürün geliştirme alanındaki öncü yaklaşımları ve entegre çözümlerinin rakipsiz kalitesi ve kullanışlılığıyla tanınmaktadır. Daikin Türkiye’nin de bünyesinde yer aldığı Daikin Europe NV, 1972 yılında Avrupa pazarına yenilikçi ürünlerini sunmak için Belçika Oostende’de kurulmuştur. Daikin Industries Ltd.’in yüzde 100 iştiraki olan Daikin Europe NV, 5.500 çalışanı, Belçika, Türkiye, Çek Cumhuriyeti (2), Almanya, İtalya ve İngiltere’deki 7 üretim tesisiyle Avrupa’nın en büyük klima, ısı pompası ve soğutma cihazı üreticisidir. Bugüne kadar 500.000’in üzerinde kurulumu gerçekleştirilen Daikin Altherma, Avrupa’da en çok satan ısı pompası sistemleridir.

Detaylı bilgi için: www.daikin.com.tr