(Zilberman Selected)’de Yeni Sergi: “Tekrar, baştan”

Çizim: Antonio Cosentino

Zilberman, Beyoğlu, Piyalepaşa’da bulunan mekânı Zilberman Selected’da 29 Aralık 2022 – 18 Şubat 2023 tarihleri arasında “Tekrar, Baştan” adlı grup sergisini sanatseverlerle buluşturuyor. Sergi, Guido Casaretto, Merve Ertufan, Zeynep Kayan, Yasemin Özcan ve Erinç Seymen’in çalışmaları üzerinden tekrar ve fark ikiliğini incelerken, bu kavramlar arasında beliren anlara odaklanıyor.


“Tekrar, baştan”
Sergi

Sanatçılar: Guido Casaretto, Merve Ertufan, Zeynep Kayan,
Yasemin Özcan, Erinç Seymen
Açılış:
29 Aralık 2022 Perşembe | Saat: 18.00 – 20.00
Tarih:
29 Aralık 2022 – 18 Şubat 2023
Yer: Zilberman Selected, Beyoğlu / İstanbul


“Tekrar, Baştan”, sanatçıların pratiklerinde çoğu kez benimsedikleri tekrar ve taklit meselesini hareket, maddesellik, dil ve ritim üzerinden incelemeye alarak izleyiciyi yeni bir okumaya davet ediyor. Tekrar eyleminin rehberliğinde özgünlük, kopya etme ve temellük etme gibi sanatsal üretiminde neredeyse içkin sayılabilecek ilişkiler, sanatçıların çalışmaları üzerinden yeniden merceğe alınıyor.

Fotoğraf: Kayhan Kaygusuz

Bu ilişkiler zincirinin doğasında zamanın, bedenin, zihnin getirdiği göz ardı edilemez farklılıkları ve duraklamaları dinlemeye, izlemeye ve deneyimlemeye açıyor. Aksamaların, hataların ve yankıların bir nedeni veya sonucu olabilecek tekrar, hakiki olandan uzaklaşırken beklentinin dahilinde istenmeyen yerlere giden sonuçlarını diğer bir deyişle anlamın tehlikeye düşüşünü takip ediyor.

Fotoğraf: Kayhan Kaygusuz

Sergi hakkında daha fazla bilgi için galerinin web sitesi ve sosyal medya sayfaları (Instagram, Facebook) takip edilebilir.