(Akbank Sanat) Tasarım Fikir Kulübü’nde “Tasarım Sanatından Sanatın Tasarımına” Semineri!

Akbank Sanat Özyeğin Üniversitesi/Mimarlık ve Tasarım Fakültesi iş birliğiyle tasarım disiplininin Türkiye’deki ve dünyadaki durumunu tartışmaya açan yeni söyleşi dizisi “Tasarım Fikir Kulübü” Aralık ayında devam ediyor.


“Tasarım Fikir Kulübü”
Tasarım Sanatından Sanatın Tasarımına

Konuşmacılar: Ebru Yetişkin, Esra Aliçavuşoğlu
Moderatör:
Ayşe Hazar Köksal
Katılım: Ücretsiz, Kontenjan Sınırlı
Tarih: 
28 Aralık 2022 Çarşamba
Yer: 
Akbank Sanat, Beyoğlu/İstanbul


Tasarımın, Türkiye’de bağımsız bir disiplin olarak özellikle endüstriyel tasarım, iletişim tasarımı, iç mimarlık ve çevre tasarımı gibi alanlardaki varlığını sürdürme çabası ve sanat, teknoloji, gastronomi gibi diğer alanlarla ilişkisi Tasarım Fikir Kulübü konuşmalarının odak noktasını oluşturuyor.  Türkiye’de alanında önde gelen fikir insanlarıyla beraber etkileşimli bir formatta gerçekleşecek paneller içeren yeni seminer serisi ile ülkemizdeki tasarım tartışmalarına yeni bir soluk getirilmesi hedefleniyor.

Tasarım Fikir Kulübü’nün Doç. Dr. Ayşe Hazar Köksal’ın moderatörlüğünü üstleneceği etkinliği Doç. Dr. Ebru Yetişkin ve Prof. Dr. Esra Aliçavuşoğlu katılımıyla 28 Aralık Çarşamba günü Akbank Sanat Beyoğlu’nda gerçekleşecek.

“Tasarım Sanatından Sanatın Tasarımına” başlığı ile yapılacak söyleşide izleyicilerden gelecek sorulara da yanıt verilerek etkileşimli bir tartışma formatı izlenecek.

Ücretsiz etkinliğe katılım 120 kişi ile sınırlı olup etkinlik giriş davetiyeleri etkinlikten 1 saat öncesinden Akbank Sanat Danışma’dan temin edilebilir.

Ayrıntılı bilgi için: www.akbanksanat.com