[Proje]: Parfüm Tasarım Atölyesi

Proje Adı: PARFÜM TASARIM ATÖLYESİ
İSTANBUL, 2022
Mimari/İç Mimari: REDA | ÇAĞIL AKÇURİN
İşveren: BİRGÜL ULUCAN ÖZTÜRK, GAMZE ULUCAN
Fotoğraf: KADİR AŞNAZ

Nişantaşı, İstanbul’da konumlanan Parfüm Tasarım Atölyesi’nin mimari ve iç mimari projesi REDA tarafından yürütüldü. 2022 yılında tamamlanan projeyi tasarım ekibi anlatıyor:

Parfüm Tasarım Atölyesi, yeni normal standartlarında, vizyoner ve yenilikçi ofis çalışması anlayışının mekâna dönüştüğü bir proje olmuştur. 

Bir mağaza-ofis olarak 2016 yılında, yine REDA tarafından tasarlanan Parfüm Tasarım Atölyesi, yeni normalin oluşturduğu güncel çalışma fonksiyon ve ihtiyaçları doğrultusunda ele alınarak Mart 2022 yılında yeni yüzüne kavuşturulmuştur.

İşverenin genişleyen ekiplerinin ofiste çalıştıkları süre boyunca kullanabilecekleri ‘aidiyetsiz masa’ kullanımına geçilmiştir. Ekiplerin ofiste verimli olacakları zaman bulunması odaklı bu esnek çalışma düzeni, çalışan memnuniyetine olumlu yansırken mekânsal kullanımların çeşitlenebileceği alanlar ortaya çıkmıştır. Bu alanlar, hızlı ekip toplantılarının yapılabileceği yuvarlak bir toplantı masası ve bir oturma grubu ile değerlendirilmiştir.

Ortaklara ait özel odalar ve servis alanları ile beraber, 180 m² içinde, çalışan ekiplerin ofiste geçirdikleri zamanın analizi yapılarak kompakt bir çalışma düzeneği kurulmuştur.

Tasarım Ekibi: Çağıl Akçurin
Mimari Proje Ekibi: Çağıl Akçurin, Levent Ersu
Ana Yüklenici: REDA Contract
Proje Başlangıç Tarihi: Kasım 2021
Proje Bitiş Tarihi: Aralık 2021
İnşaat Başlangıç Tarihi: Ocak 2022
İnşaat Bitiş Tarihi: Mart 2022
Toplam İnşaat Alanı: 180 m²

Plan

Cephe

  • Jotun Boya

Aydınlatma

  • Bilge Aydınlatma [Sarkıt Aplik/Aydınlatmalar]

Mobilya Aksesuar

  • Opus

Bitirme İşleri

  • Şerifoğlu Parke