“Small Things in Silence” Sergisi 21 Ocak 2023’e Kadar Ka’da Ziyaret Edilebilir!

Açık Atölye’nin yirminci döneminde Oğuz Karakütük danışmanlığında gerçekleşen ve Yamamoto Masao’ya odaklanılan üretimlerden oluşan “Small Things in Silence” sergisi, 15 Aralık 2022 – 21 Ocak 2023 tarihleri arasında Ka’da izleyici ile buluşuyor.


“Small Things in Silence”
Sergi

Sanatçılar: Hanieh Fatouraee, Duygu Gören, Efsun Polat Koyuncu, Tuğba Manav
Tarih: 15 Aralık 2022 – 21 Ocak 2023
Yer: Ka, Çankaya / Ankara


Açık Atölye, katılımcılarına fotoğrafı bir ifade biçimi olarak kullanmanın adımlarını atmayı öğretmeyi hedefleyen üretim odaklı bir atölye. Fotoğrafı benzer biçimde kullanan fotoğrafçıları anlama çabasını da bir o kadar önemsiyor. 

Oğuz Karakütük tarafından yürütülen atölye; teori ve proje olmak üzere iki bölümde gerçekleşiyor. 10 haftalık Teori bölümünde her hafta bir başlıktan yola çıkılarak, fotoğrafa dair okumalar yapılıp, birçok iş üzerinden tartışmalar yürütülüyor. 6 hafta süren Proje bölümünde ise her dönem farklı bir sanatçının ürettiği işe selam  gönderilerek, bu işlere konu olmuş kavramlar üzerine her bir katılımcının atölye sonuna kadar bireysel bir proje üretmesi için çalışılıyor.

Açık Atölye, bir projenin planlama aşamasından hayata geçirilmesine, seçilecek görsel dil ve yaklaşımdan, ortaya çıkabilecek etik ve pratik meselelere, hayati öneme sahip edit-kurgu-tasarım aşamalarından çalışmanın bir kitaba ya da sergiye dönüşümüne kadar bütün aşamaları kapsayan bir süreç.

Açık Atölye’nin yirminci döneminde bu kez Yamamoto Masao‘ya odaklandığı üretimleri içeren “Small Things in Silence” sergisi 21 Ocak 2023 tarihine kadar, Pazar ve Pazartesi günleri hariç her gün 10.00 – 19.00 arasında Ka’da görülebilir.  

Ayrıntılı bilgi için: www.kaatolye.shop/