FRESH” Sergisi (NOKS Art Space)de!

Küratörlüğünü Mert Çağıl Türkay ve Volkan Kızıltunç’un üstlendiği “FRESH” sergisi, 15 Ocak’a* kadar NOKS Art Space’de sanatseverlerle buluşuyor.


“FRESH”
Sergi

Sanatçılar: Ahmet Tarık Duman, Ebrar Kılınç, Ender Can, Esra Fıstık,
İmran Caner, İrem Ekim Demir, M. Tahir Akkurt,
Sema Ceylan, Sinejan Elif Kuşhan, Ulvi Göktürk Çetin,
Yaren Merve Düzgün, Zeynep Dildar Gürcan
Küratör:
Mert Çağıl Türkay, Volkan Kızıltunç
Tarih:
10 Aralık 2022  – 15 Ocak 2023
Yer:
NOKS Art Space, Kadıköy / İstanbul


“FRESH”, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’nde öğrenimine devam eden öğrencilerin birbirleri arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek, değişen ve dönüşen kavramlar ışığındaki sanat üretimlerini ve görünürlüklerini artırmak, çağdaş sanat ortamı ile kurumsal olmayan organik ilişkilerini geliştirmeyi amaçlayan bir sergidir. Atölye çalışmaları ve projelere ev sahipliği yapan bağımsız bir sanat mekanı olan NOKS, “FRESH” sergisiyle iş birliğine açık, deneysel üretim yöntemleri üzerine çalışan genç sanatçıların yeni yönelimleri denedikleri bir laboratuar haline dönüşüyor. “FRESH” sanatçıların imgeye olan güncel yaklaşımları ve yerleştirmeleri eşliğinde fotoğrafın geleneksel yapısını kıran yorumlarıyla izleyiciyi farklı sergileme biçimleri ile yenilikçi bir yolculuğa davet ediyor ve fotoğrafı, salt bir perspektiften ziyade etrafında gezilebilen, temas edilebilen, gözlemlenen bir deneyim unsuru haline getirmeye çalışıyor.

Sergide işleri yer alan sanatçılar; Ahmet Tarık Duman, Ebrar Kılınç, Ender Can, Esra Fıstık,İmran Caner, İrem Ekim Demir, M. Tahir Akkurt, Sema Ceylan, Sinejan Elif Kuşhan, Ulvi Göktürk Çetin, Yaren Merve Düzgün, Zeynep Dildar Gürcan.


* Sergi ziyaret tarihi, 15 Ocak’a kadar uzatılmıştır.