“Arkitera Seyahat Bursu”nın Finalistleri Açıklandı!

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2010 yılında başlatılan ve 2017’den bu yana Geberit sponsorluğunda düzenlenen “Arkitera Seyahat Bursu”nda finalist isimler belli oldu.

Geberit sponsorluğunda 2022 global teması “Güvenin Rahatlığını Yaşa”ya uygun olarak belirlenen “Güven İçerisinde Tasarlamak” etrafında gerçekleştirilen Arkitera Seyahat Bursu’nun finalistleri duyuruldu. Bu yıl 6. kez Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü öğrencileri ve mezunlarının gelişimine destek vermek amacıyla verilecek olan ve başvuruları 7 Kasım’da sona eren burs için yapılan ön değerlendirme sonucunda 7 isim finalist olmaya hak kazandı.

Finale kalan katılımcılar soyadına göre alfabetik olarak şöyle sıralandı:

 1. Beyza Cesur 
 2. Mervan Önen 
 3. Tuğçe Topada 
 4. Melike Uluyürek 
 5. Sena Nur Uysak 
 6. Ayşegül Yarış 
 7. Ebranur Yılmaz

1 Ocak 1997 ile 31 Aralık 2002 tarihleri arasında doğmuş; mimarlık, şehir ve bölge planlama, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı ve endüstri ürünleri tasarımı bölümü öğrencileri veya mezunlarının katılımına açık olan Arkitera Seyahat Bursu’nu kazanan isim; Mimar Kerem Piker, Mimar Esin Tercan, 2021 Arkitera Seyahat Bursu kazananı Beyza Saral, bir Arkitera temsilcisi ve bir Geberit temsilcisinden oluşan seçici kurul üyelerine önümüzdeki günlerde Geberit Genel Merkezi’nde yapılacak fiziksel sunumların ardından açıklanacak.

Başvuru kapsamında katılımcıların Geberit’in 2022 global teması “Güvenin Rahatlığını Yaşa”ya uygun olarak belirlenen “Güven İçerisinde Tasarlamak” başlığı ile bu kavram üzerinden bir rota oluşturmaları beklendi. Doğaya güven, teknolojiye güven, insana güven, yeteneğe/tecrübeye güven ve kuruma güven gibi bağlamların türetilebileceği tema kapsamında katılımcıların kendi “Güven İçerisinde Tasarlamak” yollarını bulmaları amaçlandı. 

2022 Arkitera Seyahat Bursu kazananının seçimi aşamasında şu kriterler göz önünde bulundurulacak:

 • 2022 yılı temasına uygunluk,
 • Bursiyerin bireysel gelişimine katkı sağlaması,
 • Arkitera’nın konuyla ilgisi göz önüne alınarak içeriğin tüm platformlarda konunun zenginleştirilmesine sağlayacağı katkı,
 • Bursiyerin sunacağı bütçenin sürdürülebilir olması ve planlanan rotanın 7 günü aşmaması.

Katılımcılar yarışma hakkında detaylı bilgiye www.seyahatbursu.com adresinden ulaşabilirler.

Instagram: www.instagram.com/seyahatbursu/
Facebook: www.facebook.com/seyahatbursu/
Twitter: www.twitter.com/seyahatbursu


Geberit
Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektörünün lideri konumundadır. Sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak varlığını devam ettiren Geberit 4 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 26 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, yaklaşık 50 ülkede sayıları 12.000’i bulan çalışanıyla 2021 yılında 3,46 milyar CHF ciro elde etmiştir. Geberit hisseleri SIX Swiss Exchange’de işlem görmektedir ve 2012 yılından bu yana SMI’nın (Swiss Market Index) bir parçasıdır.