(İKSV) 26. İstanbul Tiyatro Festivali 25 Ekim’de Başlıyor!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 26. İstanbul Tiyatro Festivali,  25 Ekim – 26 Kasım tarihleri arasında izleyicilerle buluşuyor.


26. İstanbul Tiyatro Festivali

Tarih: 25 Ekim – 26 Kasım 2022
Yer: Maximum UNIQ Hall – Zorlu PSM – Alan Kadıköy – Cemal Reşit Rey Konser Salonu – Kadıköy Süreyya Operası – Ses Tiyatrosu – Atlas 1948 Sineması – Caddebostan Kültür Merkezi – Müze Gazhane – ENKA Oditoryumu – İş Kuleleri Salonu
Katılım: Ücretli, Bilet Gerekli


Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş’ın sponsorluğunda düzenlenecek 26. İstanbul Tiyatro Festivali, programında yerli ve uluslararası toplam 24 tiyatro, performans ve dans gösterisini bir araya getiriyor. Ayrıca festival, tiyatro sahnesinde yeni keşifler arayan izleyicilerin dikkatini çekecek iki uluslararası oyunu da ağırlıyor.

Ttitanlar, Fotoğraf Elina Giounanli

Festival kapsamında Ben Duke’un “Juliet ve Romeo” ve Euripides Laskaridis’in “Titanlar” oyunu ilk kez İstanbullu izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Juliet ve Romeo”, 3 Kasım Perşembe ve 4 Kasım Cuma günü saat 20.00’de Maximum UNIQ Hall’da, “Titanlar” oyunu ise 23 Kasım Çarşamba ve 24 Kasım Perşembe saat 20.00’de Zorlu PSM‘de tiyatroseverlerle buluşacak.

Juliet ve Romeo, Fotoğraf Bath Ustinov

25 Ekim – 26 Kasım tarihleri arasında, Işıl Kasapoğlu küratörlüğünde düzenlenecek 26. İstanbul Tiyatro Festivali’nin programı hakkında detaylı bilgi \tiyatro.iksv.org/tr/program web sitesinden incelenebilir.

Festival biletlerine ise buradan ulaşılabilir.