(Antalya Kültür Sanat)’ta Murat Germen’in “Sagalassos’u İzlemek” Sergisi…

Antalya Kültür Sanat, 31 Aralık’a kadar “Sagalassos’u İzlemek”  başlıklı sergi ile sanatseverlerle buluşuyor. Sergi, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan ve bölgenin en iyi korunmuş antik kentlerinden biri olan Sagalassos’u Murat Germen’in gözünden izleyiciye aktarıyor.


“Sagalassos’u İzlemek”
Sergi

Sanatçı: Murat Germen
Tarih:
28 Eylül 2022 – 31 Aralık 2022
Yer: Antalya Kültür Sanat, Muratpaşa / Antalya


Çalışmalarını kent, mimarlık ve çevre odağında sürdüren şehir plancısı, akademisyen ve sanatçı Murat Germen’in zaman, mekân, insan ve mimarlık kavramlarına odaklanarak Sagalassos’u yeniden yorumladığı sergi, arkeoloji ve çağdaş sanatı bir araya getirerek disiplinlerarası bir bakış açısı sunuyor.

Sagalassos Vakfı ve Bozlu Art Project iş birliğiyle, antik kentin tanınırlığını arttırarak arkeolojik kazı çalışmalarına maddi kaynak yaratmak amacıyla gerçekleştirilen ve 19 Temmuz – 10 Eylül 2022 tarihleri arasında Bozlu Art Project’te İstanbullu izleyiciyle buluşan sergide eserlerin satışından elde edilen tüm gelir, Sagalassos Vakfı tarafından Sagalassos Kazı Başkanlığı’na aktarılıyor.

Sergi hakkında ayrıntılı bilgi için Antalya Kültür Sanat‘ın web sitesi ve sosyal medya sayfaları (Instagram, Facebook, Twitter) incelenebilir.