(Bocchi)’den “Dünya Yaşlılar Günü” Mesajı!

BOCCHI Care Comfort

Bocchi “Herkes için Banyo” mottosuyla, yaşlılar için özel bir koleksiyon üretti. “Care & Comfort” adını taşıyan koleksiyon uluslararası standartlara uygun, fonksiyonel ve ergonomik ürünleriyle banyolarda konfor ve estetiği herkes için erişilebilir kılıyor.

Seramik sağlık gereçlerini, modern tasarım anlayışı ile teknolojiyi birleştirerek tasarlayan Bocchi, odağına insanı alıyor. Kuruluşundan bu yana yaşlı ve bedensel engelliler için özel tasarımlar geliştiren marka “Care & Comfort” koleksiyonuyla yaşlılar için banyoyu daha güvenli hale getirmeyi amaçlıyor.

Avrupa’da yaşlılar için banyo ürünleri sunan ilk markayız.

“1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” kapsamında açıklamalarda bulunan Bocchi Genel Müdürü Serkan Ak “Tüm faaliyetlerimizi topluma ve doğaya olan sorumluluklarımızın bilinci ile gerçekleştiriyor; yaşlılık döneminde de iyi ve kaliteli yaşama katkı sağlamak için çalışıyoruz. Bocchi olarak tasarladığımız Care & Comfort koleksiyonumuzla Avrupa’da yaşlılar için banyo ürünleri sunan ilk markayız” diye konuştu.

Yaşlılarda düşme vakalarının yüzde 70’inin yaralanma ile sonuçlandığını belirten Ak “Türk Geriatri Derneği’nin araştırması ev içi düşmelerin en çok gerçekleştiği yerlerden birinin banyo olduğunu ve düşmelerin sıklıkla kalça ve önkol kırıklarıyla sonuçlandığını ortaya koyuyor. Bu kırıkların tedavisi mümkün olsa da süreç yaşlılar için çok yavaş ilerliyor, doktorlar bu önlenebilir durumla karşılaşan yaşlıları tedavi etmek için çok vakit ayırmak durumunda kalıyor. 2021 yılında yüzde 9,7’ye ulaşan yaşlı nüfusumuzun TÜİK verilerine göre 2025’te yüzde 11,0, 2030’da ise yüzde 12,9 ulaşacağı düşünüldüğünde doktorların tedavi için ayırdığı vaktin daha da artacağına kuşku yok.

Bocchi olarak tasarladığımız Care & Comfort koleksiyonumuzla yaşlıların banyoda yaralanmalarının önüne geçerken, bu önlenebilir kazaları ortadan kaldırarak sağlık sistemi maliyet kalemlerinden birini de azaltmayı hedefliyoruz. Herkes için banyo mottosuyla çıktığımız yolda, Avrupa’da yaşlılar ve bedensel engelliler için banyo ürünleri sunan ilk marka olmanın gururunu yaşıyoruz. Biliyoruz ki yaşlılık uğraması mecburi bir durak. O durağa uğrayan herkesin yaşamını konforlu bir şekilde sürdürme imkânı olmalı. Bocchi olarak, yaşlıların hayatlarını kolaylaştırma amacıyla çalışmaya devam edeceğimizin sözünü verirken, bizleri bugünlere getiren, tecrübeleriyle yolumuza ışık tutan yaşlıların 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Farklı renklerde üretim yapan Bocchi, “Care & Comfort” koleksiyonunda beyazın dışında siyah, mat kaşmir, mandalina sarısı ve turuncu renk seçeneklerini kullanıcılara sunuyor.