10. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri “BOZ YAP BOZ YAPMA” Temasıyla Düzenleniyor!

Yurtbay Seramik’in genç tasarımcıların desteklenmesi ve seramik sektörüne teşvik edilmesi amacıyla düzenlediği Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri bu yıl “BOZ YAP BOZ YAPMA” temasıyla gerçekleşiyor. Yarışmanın proje teslim tarihi ise 20 Ocak 2023.


“10. Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri”
BOZ YAP BOZ YAPMA

Katılım: Mimarlık ve Tasarım Disiplinlerini Kapsayan Bölümlerin Öğrencilerine Açık
Proje Teslim Tarihi:
20 Ocak 2023 Cuma


Yurtbay Seramik, “BOZ YAP BOZ YAPMA” temasıyla, dijital bir evrenin içinde, ölçüleri belli modüler (seramik karo) parçaları(nı) kullanarak, “algoritmasını kendin belirlediğin -kuralını kendin yazdığın- bir oyun kurabilir misin?” sorusuna yanıt arıyor.

Türkiye ve KKTC’deki üniversitelerin tasarım bölümlerine bağlı mimarlık, güzel sanatlar, görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı, sanat ve tasarım ile mühendislik fakültelerine bağlı mimarlık ve tasarım disiplinlerini kapsayan bölümlerin ön lisans, lisans ve lisansüstü (yüksek lisans, sanatta yeterlilik ve doktora) öğrencilerine açık olan yarışmaya ekip olarak ya da bireysel başvuru yapılabiliyor. Ekip başlarının belirtilen bölümlerden olması koşuluyla, diğer ekip üyelerine farklı bölümlerden olma imkânı sağlıyor.

Yurtbay Seramik’in sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan “10’uncu Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri” jürisinde bu yıl Prof. Dr. Sevim Çizer (Seramik Sanatçısı / İzmir Ekonomi Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi), Prof. Dr. Ayşegül İzer (Mimar Sinan Güzel Sanatlar GSF Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi), Prof. Dr. Şebnem Yalınay Çinici (İstanbul Bilgi Üniversitesi, Mimarlık Bölüm Başkanı), Ahmet Burçin Gürbüz (Tasarım ATLAS/Garage ATLAS kurucusu), Prof. Dr. Burcu Öztürk Karabey (Seramik Sanatçısı, Muğla Sıtkı Koçman Üniv. Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Başkanı) yer alıyor.

Birincinin 50.000 TL, ikincinin 40.000 TL, üçüncünün 30.000 TL ile ödüllendirileceği yarışmada, üç adet 10.000 TL’lik eş değer mansiyon ödülü de verilecek. Bununla beraber yarışmada birincilik ödülüne değer görülen tasarım üretilerek 2023 yılında İstanbul’da yapılacak “Unicera Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı”nda, Yurtbay Seramik Standı’nda sergilenecek.

Ayrıntılı bilgi için: www.dogadansanatasentasarla.com