(Den Art Gallery)’de Yeni Sergi: “Connection”

Nevruz Akdağ’nın ilk kişisel sergisi “Connection”, 8 Ekim’e kadar Den Art Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor. Sanatçı sergide yer alan kağıt kolajları ile insan sırlarını sorguluyor.


“Connection”
Sergi

Sanatçı: Nevruz Akdağ
Tarih: 9 Eylül 2022 – 8 Ekim 2022
Yer: Den Art Gallery, Muratpaşa / Antalya


“’Evrenin sırlarını bulmak istiyorsanız enerji frekans ve titreşim acısından düşünün’ der Nikola Tesla. Peki insanin sırları nelerdir? Kendinde saklı olanı bulmak…Bunun için ne kadar tanır kendisini ve yaratığı enerji alanının ne kadar farkındadır? Ait olduğu yeri bulmak için hangi gözlerle bakmalıdır dünyaya, sahip olduğu gözlerle mi, yoksa inandığı tezahür etmemiş olanla mi?

Kurmuş olduğumuz bağlar var oluş ile yok oluş arasında tutar bizi. Peki hangi bağdır varlığımızı ayakta tutan, öze ulaşma isteği değil midir? Hepimiz aynı kaynaktan gelen görmediğimiz bağlarla bağlıyız birbirimize. Görmek istiyorsak gerçeği kapatmalı ki; var olanı diğeriyle görebilelim. Varlığının en derin köşelerinde saklı olanı bulmalıdır insan.”

Sergi hakkında gelişmeler için Den Art Gallery‘nin web sitesi ve sosyal medya sayfaları (FacebookInstagram) takip edilebilir.