Konut Projelerinin İklimlendirme Tercihi (LG Electronics)!

Yüksek verimli, enerji tasarruflu ve çevre dostu iklimlendirme ürünleriyle öne çıkan LG Electronics (LG), konut, toplu yaşam alanları, ticari merkezlerin yanı sıra lüks projelerde de tercih ediliyor. Bodrum’un lüks konut projelerinden SEBA Taş Evler, ısıtma ve soğutma sorununu LG’nin VRF sistemleri, klimaları ve ısı pompaları ile çözüyor.

Pandemiyle birlikte inşası başlayan, dönemin ihtiyaçları doğrultusunda sadece yazın değil, on iki ay boyunca yaşanacak bir proje olarak tasarlanan Bodrum Yalıkavak’taki SEBA Taş Evler de LG’nin iklimlendirme ürünlerini tercih eden projeler arasında yer alıyor. 98 adet lüks konuttan oluşan SEBA Taş Evler, yerden ısıtmalı evleri için hem ısıtma hem de soğutma ürünlerinde LG’yi tercih etti. Bodrum’un yazın çok sıcak, kışın da sert rüzgarlara ve yağmurlara ev sahipliği yapan iklimi için en uygun planlama ile LG VRF sistemleri, klimaları ve ısı pompaları kullanıldı. Her odanın kendine ait bir kumanda paneli olan projede, evde sadece istenilen alanın ısıtılıp soğutulabileceği gibi, bahar aylarında ise kimi tüketicinin serin, kimisinin ise daha sıcak ortama ihtiyaç duyduğu anlarda hem ısıtma hem de soğutma fonksiyonunu bir arada çalıştırılabilerek kişiye özel iklimlendirme imkânı sunuluyor.

Düşük enerji tüketimi ile yüksek verim sunan LG iklimlendirme ürünleri, böylelikle Bodrum gibi bir bölgede yaşanabilecek elektrik altyapısı, jenaratör ya da trafo zorlanması gibi sorunları da bertaraf etmiş oluyor. LG ürünlerinin çevre dostu olması da ayrı bir önem taşıyor.

Konu ile ilgili bilgi veren SEBA İnşaat’ın Proje Yöneticisi Burak Olgun, “SEBA Taş Evler projesi pandemi döneminde yapıldı ve burada sadece yazları değil, tüm yıl hayat olacağı ön görüldü. Dolayısıyla, yazlık bölgede ilk akla gelen soğutma konusunun yanı sıra, ısıtma da bizim için ayrı bir gündem maddesi haline geldi. Yerden ısıtma sistemine sahip evlerimizin ısıtma ve soğutma konusunu LG’nin klima ve ısı pompalarıyla çözdük. Evlerimizin tamamı ısıtma ve soğutma sistemlerinin veriminden çok memnun” şeklinde konuştu.

SEBA İnşaat’ın üst kalitede ürün ve hizmet beklentisine LG ürünleri ile yanıt verdiklerini belirten Dansuk Mühendislik Genel Koordinatörü Emine Güven “Bölgede doğalgaz olmaması nedeniyle, verimli bir ısıtma çözümü ihtiyacı bulunuyordu. Hem üst kalite hem de üst verimde çözüm olarak, soğutmada LG VRF sistemleri, soğutmada ise LG Isı Pompası’nı kullandık. Bu ürünleri seçerken dikkat ettiğimiz noktalardan biri de sistemlerin çevreye zarar vermeyecek olmasıydı” dedi.

LG Electronics Türkiye İklimlendirme Ürünleri Satış Müdürü Süleyman Çavuşoğlu

LG Electronics Türkiye İklimlendirme Ürünleri Satış Müdürü Süleyman Çavuşoğlu ise şöyle konuştu:

“Isıtma ve soğutma alanında sunduğumuz yüksek teknolojiye sahip ürünlerimiz sektörün tüm ihtiyacını hatta fazlasını karşılıyor. İç ortam konforu hem yaz hem de kış döneminde son derece önemli hale geldi. LG ürünleri, dört mevsim tüketici konforunu ön planda tutması ve bu doğrultuda geliştirilmesiyle öne çıkıyor. Kent, kırsal fark etmeksizin farklı iklim özellikleri gösteren farklı bölgelerde, bina cinsi farketmeksizin üst düzeyde verim sağlayan çevre dostu ürünlerimizle fosil yakıt kullanmadan da iklimlendirmenin mümkün olduğunu gösteriyoruz. Hem maliyet tasarrufu sağlamamız hem de yenilenebilir kaynak kullanımımız bizi öne çıkartıyor.”

Farklı iklim özellikleri gösteren farklı bölgelerde, kentte, kırsalda, ahşap, betonarme, kerpiç fark etmeksizin her türlü binada üst düzeyde verim sağlayan LG Therma V Isı Pompası, çevre dostu ısınma ve sıcak su sağlaması ve yüksek verimli ısıtma kabiliyeti ile SEBA Taş Evler’in ısıtma konusundaki çözümü oldu.

Dış havadan emilen doğal enerjinin yüzde 75’ini kullanan ve geri kalan yüzde 25’lik kısmı elektrikten alan LG Therma V, klasik yöntemlere oranla CO2 emisyonunu önemli ölçüde azaltıyor, fosil yakıt kullanmadan da ısınmanın mümkün olduğunu ispatlıyor. Klasik ısıtıcılara oranla 4 kat daha etkili olan LG Therma V, ne kadar uzun süre kullanılırsa o oranda maliyet tasarrufu sağlıyor. -25 ºC gibi düşük bir ortam sıcaklığında dahi çalışan Therma V Isı Pompası, soğuk dış ortam havasında da 65 ºC’ye kadar sıcak su sağlıyor. LG Therma V, yaz aylarında ise soğutma ihtiyacını karşılayarak yine enerji tasarrufuna katkıda bulunuyor. Therma V Isı Pompası’nın Wi-Fi üzerinden kolayca kontrol edilmesi kullanıcılara ekstra kolaylık sağlıyor.

LG VRF Çözümü
SEBA Taş Evler’in soğutulmasında başrol oynayan LG‘nin Değişken Soğutucu Akışı (VRF) sistemi olan MULTI V ise verimlilik kayıplarını en aza indiriyor ve sürdürülebilir enerji avantajı sağlıyor. Konfor, enerji verimliliği ve güvenilirlik sunan LG VRF çözümleri, maliyetten tasarruf sağladığı gibi kolay kurulum açısından da dikkat çekiyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.lg.com/tr


LG Electronics 
LG Electronics, Inc. dünya genelinde neredeyse her ülkedeki varlığı ve 75.000’den fazla çalışanıyla teknoloji ve üretim alanında küresel olarak faaliyet göstermektedir. 2020 yılında dünya çapındaki satış rakamı 56 milyar dolar olan LG, Beyaz Eşya & İklimlendirme Çözümleri, Ev Eğlence Sistemleri, Otomotiv Malzemeleri ve Profesyonel Ürünler iş birimlerinden oluşmaktadır. Ayrıca üst sınıf LG SIGNATURE ürünleri ve yapay zekaya sahip ThinQ’in yanı sıra televizyon, beyaz eşya, iklimlendirme çözümleri, monitörler, servis robotları ve otomotiv bileşenleri alanında da önde gelen üreticilerden biridir.