(Zivella)’dan “Ofiste Ev Rahatlığı” Temalı Koleksiyon…

Zivella, Hole, 2022, Tasarım: Selami Gündüzeri

Zivella’nın “Ofiste Ev Rahatlığı” temalı koleksiyonu, Orgatec’te ziyaretçilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Yaşam odaklı yaklaşımı ile değişen çalışma hayatında yeni deneyimler sunan Zivella, 25 – 29 Ekim tarihlerinde Almanya’da düzenlenecek ofis mobilyası fuarı Orgatec’e katılıyor. “Ofiste Ev Rahatlığı” teması ile yeni bir koleksiyon hazırlayan Zivella Tasarım Ekibi, çalışanların ev ofislerden hibrit çalışma modeline geçerken ofislerinde evlerinin konforunu bulmalarına odaklandı.
Koltuk, kanepe ve pufların yer aldığı koleksiyonda, çalışanların motivasyonunu, üretkenliğini ve enerjisini yükseltecek renk kullanımlarına da yer verdi. Koleksiyonda yer alan ürünler, ergonomi ve konforun yanı sıra sosyalleşmeyi, beraber çalışma gibi kollektif aktiviteleri, kişisel alan oluşturmayı, odaklanma ve dinlenmeyi desteklemesi için tasarlandı.

Doğadan, okyanusların en büyüklerinden balinadan ilham alınarak tasarlanan “Whale”, tek kişilik koltuk ya da birden fazla kişinin oturabileceği bir kanepe olarak hayata geçirildi. Özgün ve estetik bir tasarımıyla dikkat çeken “Whale” aynı zamanda ergonomik yapısıyla da öne çıkıyor.

Karadeliklerin çekim gücünden esinlenerek hazırlanan “Hole”, bekleme alanları için tasarlandı. Farklı modülleri birleştirildiğinde oluşan orta boşluk bitki alanı ya da seperatör olarak kullanılabiliyor. “Hole” ürün grubunda hem puflar hem de farklı boyutlara sahip modüller yer alıyor.

Kasım ayı itibarıyla koleksiyonda yer alan ürünleri deneyimlemek için Zivella mağazaları ziyaret edilebilir ya da \www.zivella.com adresinden ürünlerin detayları incelenebilir.


Zivella 
Zivella’nın tasarım yolculuğu, ofisler, yeni nesil çalışma alanları ve mekânların değişen ihtiyaçlarına, yaşam odaklı çözümler sunmak amacıyla 1999 yılında başladı. İstanbul’da yer alan fabrikasında üretim yapan Zivella’nın, yurt içinde Adana, Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir ve Rize’de, yurt dışında ise Azerbaycan ve İngiltere’de toplam sekiz mağazası bulunuyor. Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’da temsilcilikleri bulunan Zivella, 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Zivella dünyaca ünlü tasarımcıları ve 200 kişilik ekibi ile tasarladığı ve ürettiği her üründe estetik, kalite ve özgün tasarım anlayışı ile çalışıyor.