(Polisan Kansai Boya) 17. İstanbul Bienali için 7 Mekânı Renklendirdi!

Polisan Kansai Boya, 17 Eylül – 20 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 17. İstanbul Bienali’nin etkinlik alanlarını renklendirdi.

Dünyanın farklı bölgelerinden katılımcıların eserlerinin sergileneceği; geleneksel sanat mekânlarının dışına çıkarak kitapçılar, sahaflar, hastaneler, huzurevleri, kafeler ve metro duraklarının da aralarında olduğu onlarca farklı mekâna yayılacak 17. İstanbul Bienali’nde bir hat ve cilt atölyesi, on beşinci yüzyıldan kalan bir hamam, yirmi yılı aşkın süredir kullanılmayan bir Rum okulu, göçmen sanatçılar tarafından kurulan bir sanat alanı da bienal mekânları arasında yer alacak.

İstanbul Bienali’nin 2015 – 2024 yılları arasındaki 10 yıllık sürede “Boya Sponsoru” olan Polisan Kansai Boya, bu yıl da etkinlik alanlarının daha canlı bir görünüme kavuşmasına destek olarak, 7 mekânda 7000 metrekarelik alanı renklendirdi. Sponsorluk kapsamında bienalin sergi mekânlarından Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, Merkez Rum Kız Lisesi, Performistanbul Canlı Sanat Araştırma Alanı (PCSAA), Büyükdere 35, Müze Gazhane, Barın Han ve Küçük Mustafa Paşa Hamamı’nda etkinlik alanlarından sergi mobilyalarına Polisan Kansai’nin yüksek performanslı ve çevreye duyarlı boyaları ile canlı bir görünüme kavuştu. Polisan Kansai Boya, “Elegans Extra Yarı Mat” iç cephe boyası ile bienalin sergi mekânlarına renk kattı.