“Gelecek Sinemada” Proje Geliştirme Atölyesi Başvuruları Bekliyor!

Nitelikli sinemanın gelişmesi için proje ön yapım ve tasarım aşamalarının iyi çalışılması, yol haritasının iyi çizilmesi ve sektörün bir kültür olarak gelişmesini amaçlayan “Gelecek Sinemada” Proje Geliştirme Atölyesi başvuruları bekliyor. 

“Gelecek Sinemada”
Proje Geliştirme Atölyesi
Atölye Tasarımcısı/ Koordinatörü: Nazlı Eda Noyan
Atölye Yürütücüleri: Armağan Lale, Dağhan Celayir, Marcin Z. Sobczak, Meryem Yavuz, Natali Yeres, Nazlı Eda Noyan, Necmi Yalçın, Nilay Ulusoy, Önder Kuvvet, Tolga Karaçelik, Selen Zafer Boztepe, Onur Ünsal, Yamaç Okur, Yağmur Akpınar, Yeşim Gökçe
Son Başvuru Tarihi:
21 Ağustos Pazar 2022
Başvuru: Çevrim içi Başvuru Formu
Katılım: Ücretsiz, 16-26 Yaş Arası Katılımcılara Açık
Tarih: 21 Ağustos 2022 Pazar – Ocak 2023

Yer: Hibrit (Çevrim içi ve Yüz Yüze)


İstanbul Sinema Müzesi çatısı altında düzenlenecek atölyenin tasarımını ve koordinatörlüğünü Prof. Dr. Nazlı Eda Noyan’ın üstendiği “Gelecek Sinemada” Proje Geliştirme Atölyesi’ne 16-26 yaş aralığındaki 50 genç seçilecek. Atölye çalışmaları 5 ay sürecek.

Atölye sonunda, atölye mentorları tarafından seçilen en başarılı ilk 3 film sunum dosyası sahibine staj imkânı sağlanacak. “Gelecek Sinemada” Proje Geliştirme Atölyesi’nin %80’ine katılım sağlayanlara program sonunda katılım belgesi verilecek.
Etkinlik Tanıtım Metninden:
“Sinema kökleri hikaye anlatısı kadar derinde olan ve tüm sanat dallarını barındıran, çok dinamik, yeni fikirlere, teknolojilere, hikaye anlatılarına açık bir alan. Kültürel ve ekonomik değeri olan ve her daim popülerliğini, bireysel ve kolektif yapısını muhafaza eden sinemaya yeni yaratıcılar kazandırmak çok önemli. Ancak endüstrinin, kültürün, hikaye anlatısı geleneğimizin, nitelikli sinemanın gelişmesi için proje ön yapım ve tasarım aşamalarının iyi çalışılması, yol haritasının iyi çizilmesi ve sektörün bir kültür olarak da gelişmesi gerekmekte. 
‘Gelecek Sinemada’ Proje Geliştirme Atölyesi, sinemamızın belleğini ve bugününü temsil eden İstanbul Sinema Müzesi çatısı altında, genç sinemacılarla beraber yol haritası çizmeyi ve onlara yol arkadaşı olmayı hedefliyor.”
Ayrıntılı bilgi: www.geleceksinemada.com/