(T H E P I L L®) Pablo Dávila’nın İkinci Kişisel Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor!

THE PILL ve sanatçının izniyle, Fotoğraf: Ivan Erofeev

Pablo Dávila’nın İstanbul’daki ikinci kişisel sergisi “Please call if anything’s unclear” 23 Temmuz 2022 tarihine kadar T H E P I L L®’de ziyarete açık olacak. Bir dizi önemli sorudan beslenerek üretilen heykeller ve tabloların yanı sıra sergi kapsamında BLAST adlı parça besteci Giovanni Piacentini’nin canlı performansı ile deneyimlenebilecek. 


“Please call if anything’s unclear
Kişisel Sergi

Sanatçı: Pablo Dávila
Tarih:
9 Haziran 2022 Perşembe – 23 Temmuz 2022 Cumartesi
Yer: T H E P I L L®, Balat / İstanbul


Multidisipliner sanatçı Pablo Dávila, zamanın ve mekânın sosyal inşasının geleneksel medya tarafından yansıtılma şeklini başlangıç noktası olarak ele alıyor. Müzik, şiir, bilişsel bilimler ve fizikten ilham alan Dávila, zamanın ve tarihsel yorumlamanın değişken doğasını araştırıyor. Video, alana özel kurulum, fotoğraf, kavramsal resim gibi birden fazla medya içeren pratiği; duyusal algı ve bilişsel anlayış arasındaki boşluğu sorguluyor. 

THE PILL ve sanatçının izniyle, Fotoğraf: Ivan Erofeev

İkinci kişisel sergisi “Please call if anything’s unclear”da yeni bir dizi heykel ve resim üretimlerine yer veren Pablo Dávila, insanlığın çoklu bağlam ve zamanlarda hem bireysel hem de toplu olarak kurduğu çeşitli ilişkileri ele alıyor.

THE PILL ve sanatçının izniyle, Fotoğraf: Ivan Erofeev

Farklı bilimsel fikirlere ve sanatsal ortamlara yapılan bir keşif yoluyla, bu eser grupları sürekli bir büyüme içinde olan bir palimpsestte yaşadığımız fikriyle  serginin ortaya çıkış amacını ve itici gücünü yansıtıyor ve soruyor: “Benliği olmayan şeylerden bir benlik nasıl ortaya çıkar? Bin yıl veya 2 dakika öncesinden birinin eylemleri, fikirleri ve yargıları, gerçekliğimizi veya dünyayı algılama şeklimizi nasıl değiştirebilir?”

Ayrıntılı bilgi için: https://thepill.co/current-exhibition/please-call-if-anythings-unclear


Çeviri: Aslı Erdem