(GROHE) ve Kezban Arca Batıbeki’den Sanata ve Eğitime Destek!

GROHE Mutfak

Sanatçı Kezban Arca Batıbeki’nin Cue Art Space organizasyonu ve GROHE sponsorluğunda gerçekleşen “PULP FICTION 3” sergisinde yer alan NFT çalışmasının satışından elde edilen gelir, TOÇEV’e bağışlanarak kız çocuklarının eğitimine destek sağlandı.

Banyo, duş ve mutfak çözümleri markası GROHE, markanın değerini vurgulamak ve toplumun her alanında fırsat eşitliğini sahiplenmek kapsamında, sanatçı Kezban Arca Batıbeki’nin Yapı Kredi Bomontiada’da düzenlenen “PULP FICTION 3” adlı sergisinin sponsorluğunu üstlenerek banyo ve mutfak ürünlerini tanıtan bir değiştirilemeyen token (NFT) yarattı.

Kezban Arca Batıbeki’nin “GROHE Zedra Mutfak Bataryası” temalı NFT çalışmasını Gönye Proje Tasarım kurucu ortakları Gönül Ardal, Yelin Evcen ve MB+Partners Interior Architecture kurucu ortakları Merve Benice, Çiğdem Esra Kanberoğlu satın aldı. Bu satışından elde edilen gelir, sanatçı ve GROHE’nin sosyal sorumluluk çalışması iş birliği doğrultusunda, 15 kız çocuğunun 1 yıllık eğitimini karşılamak üzere TOÇEV’e bağışlandı.

GROHE Zedra Mutfak Bataryası hakkında ayrıntılı bilgi almak için bi_özet‘in yer verdiği ilgili haberi incelenebilir:

(GROHE)’DEN Yeni Mutfak Bataryası “Zedra”


GROHE 
Eksiksiz banyo çözümleri ve mutfak bataryalarında dünyanın önde gelen markalarından biri olan GROHE, dünyanın 150 ülkesinde, 2.600’ü Almanya’da olmak üzere toplam 7.000’i aşkın çalışana sahiptir. GROHE, 2014 yılından bu yana, Japonya‘nın önde gelen tesisat ve konut malzemeleri üreticisi LIXIL’in güçlü marka portföyünün bir parçasıdır. Her GROHE ürünü, “Pure Freude an Wasser” deneyimi sunabilmesi için, kalite, teknoloji, tasarım ve sürdürülebilirlik marka değerleri temeline oturmuştur. GROHE Eurosmart veya GROHE termostatik batarya serilerinin yanı sıra GROHE Blue su sistemi gibi öne çıkan tanınmış ürünler, markanın derin uzmanlığına vurgu yapmaktadır.

Müşteri ihtiyaçlarına odaklanan GROHE, bu şekilde anlamlı katma değer sunan ve Almanya’da entegre bir süreç halinde yürütülen güçlü ARGE ve tasarım çalışmaları sayesinde “Made in Germany” kalite damgasını taşıyan, akıllı, hayatı iyileştiren ve sürdürülebilir ürün çözümleri yaratmaktadır. GROHE, kurumsal sorumluluğunu son derece ciddiye almakta ve kaynak tasarrufu sağlayan bir değer zincirine odaklanmaktadır. Sıhhi tesisat ürünleri üreticisinin dünya çapındaki üretim faaliyetleri, Nisan 2020’den bu yana karbon nötrdür*. GROHE aynı zamanda kendisi için 2021 yılına kadar plastik içermeyen ürün ambalajları kullanma hedefini de belirlemiştir.

Sadece geride kalan on yıl içinde, GROHE’nin başarısı 490’ı aşkın tasarım ve inovasyon ödülünün yanı sıra birçok sürdürülebilirlik ödülü ile de tescil edilmiştir. GROHE, sektöründe Alman Federal Hükümeti KSS Ödülü’nü ve “Kaynaklar” ve “Tasarım” kategorilerinde 2021 Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nü kazanan ilk şirket olmuştur. GROHE, “50 Sürdürülebilirlik & İklim Lideri” sürdürülebilirlik ve iklim kampanyası kapsamında da sürdürülebilir dönüşüme yön vermektedir.

* CO2 telafi projelerini içermektedir.

LIXIL 
LIXIL (TSE Kodu 5938) gündelik hayatın gerçek sorunlarını çözerek her yerde, herkes için daha iyi evleri bir gerçek haline getiren öncü tesisat ve konut malzemeleri üretmektedir. Anlamlı tasarım, girişimci ruhu, herkes için erişilebilirliği iyileştirme taahhüdü ve sorumlu ticari büyüme misyonuyla LIXIL, yenilikçi düşünceleri ile evleri dönüştüren yüksek kaliteli ürünler geliştirmeyi hedeflemektedir. Yaklaşımları arasında INAX, GROHE, American Standard ve TOSTEM’in bulunduğu sektör lideri markalar yer almaktadır.  150’yi aşkın ülkede faaliyet gösteren LIXIL, yaklaşık 55.000 çalışana sahiptir.