(Mixer)’de Yeni Sergi: “A Secret About a Secret”

Emre Erkmen, Cartagena, 2011

Mixer, 10 Haziran Cuma gününden itibaren Emre Erkmen’in ana galeri mekânında gerçekleşecek “A Secret About a Secret” başlıklı solo sergisine ev sahipliği yapıyor.


“A Secret About a Secret”
Sergi

Sanatçı: Emre Erkmen
Açılış: 10 Haziran 2022 Cuma | Saat: 17.00 – 20.00

Tarih: 10 Haziran 2022 Cuma –  30 Temmuz 2022 Cumartesi
Yer: Mixer, Beyoğlu / İstanbul


“A Secret About a Secret” sergi tanıtım metninde şöyle açıklanıyor:

“Metropol ve kırsalın farklı yaşamlarından kesitler sunan fotoğraflar, sinematografik bir kurguyla sergileniyor. Metropolle başlayan, kırsal kesimle süren ve dolambaçlı koridorlar arasında yer alan fotografik anlar her ikisinin karşı karşıya gelmesiyle son buluyor.

Bu fotografik anlarda saklı olan bilinmezlik, sırlarını önce sergiye sonra izleyiciye bırakıyor.

Dünyanın dört bir yanında çalışırken ve gezerken çekilen, sinema sahnesindeki gibi yatay olarak kullanılan fotoğraf imgeleri dünyamızın hem ilginçliğini hem de kendi içindeki çelişkilerini gösteriyor. Emre Erkmen’in belgesel duyarlılığındaki fotoğrafları hem dramatik sahneleri hem de gariplikleri ortaya koymakta. Kimi zaman şiddet dolu kimi zaman ise sakin ve ironik bir göz ile gösterilen yerleşimler Güney Amerika’dan Kuzey Amerika’ya, Asya’dan Avrupa’ya ve de elbette Türkiye’ye ait fotoğraflardan oluşmakta ve Emre Erkmen’in seyyarlığında gerçekleşmektedir.

İçinde yaşadığımız dünyada, şehirlerdeki bunca insanın “hayat anlarından” ve “pratiklerinden” görüntüler sinematografın gözünden gösteriliyor. İmgelerin arkasında yatan gerçeği arayan gözü ise izleyicinin “bakma pratiklerine” bırakıyor.”

Mixer, Salı’dan Cumartesi’ye 11.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Sergi hakkında ayrıntılı bilgi için web sayfası incelenebilir.