(URBANJOBS)’a “SPACE Best of Interior Design 2022” Ödülü!

ZULA, URBANJOBS

İç mimari ve ürün tasarımı alanlarında ulusal ve uluslararası ölçekte ödüllü projelere imza atan İç Mimar Murat Dede liderliğindeki URBANJOBS, 10-11 Mayıs tarihleri arasında Zorlu PSM’de  gerçekleştirilen SPACE etkinliği kapsamında “Zula Zorlu” projesiyle “Best of Interior Design 2022 Seçkisi” ödülüne layık görüldü.

“SPACE Best of Interior Design 2022 Seçkisi” kapsamında, farklı disiplin ve kentlerden 50’nin üzerinde nominatörün önerdiği iç mekânlar arasından Tülin Hadi, Mine Mert, Günnur Özsoy, Tanju Özelgin, Arif Özden ve Kerem Özerler’den oluşan seçici kurulun belirlediği projeler ödül töreniyle sahiplerini buldu. Seçki kapsamında yer alan projeler, Tanju Özelgin küratörlüğünde hazırlanan sergide iki gün boyunca SPACE ziyaretçileriyle buluştu.

URBANJOBS tasarımı “Zula Zorlu” projesi, Zula markasının üçüncü lokasyonu mekânsal arayışın en yalın hallerini arıyor. Gereksiz tüm detaylardan kaçınılmak istenilen mekânda; pişirme, servis, yıkama, yemek yeme gibi salt bu işlevler için birbirinden ayrılan net alanlar ve düşünülmüş boşluklar oluşturulmuş.

“Sağlamlık”, “işlev”, “güzellik” ve “duygu”nun temel alındığı tasarımlar İç Mimar Murat Dede’nin ifadesiyle “Instagram mimarlığı” arayışının tam tersi bir çizgiyi işaret etmeyi amaçlıyor.


İç Mimari Tasarım: URBANJOBS
Ürün Tasarımları: URBANJOBS
Uygulama: URBANJOBS
Aydınlatma Tasarımı: On Off
Fotoğraflar: Emre Dörter


URBANJOBS
URBANJOBS, 2017 yılında Murat Dede tarafından kurulmuş, İstanbul merkezli iç mimarlık ve tasarım stüdyosudur. Genç ve hızla büyüyen ekibiyle iç mimari, ürün tasarımı, çalışma ortamları, mağazalar ve yiyecek-içecek deneyimleri üzerine projeler üreten URBANJOBS, kullanıcıların alışkanlıklarıyla beklentileri arasındaki bağı, mekanların boyutlarının ötesinde detaylarla kurmaya, “bütünsel tasarım” yaklaşımı ile şehrin nabzını tutan işlere imza atmaya devam etmektedir.