(LG Electronics)OLED Objet Koleksiyonu” iF Dizayn Ödülleri’nde Altın Ödül Aldı!

LG StandbyME

iF Dizayn Ödülleri’nde jüri olarak yer alan, 20’nin üzerinde ülkenin 132 tasarım uzmanı, LG OLED Objet Koleksiyonu’na (model 65Art90) “iF Altın Ödülü” de dâhil olmak üzere LG ürünlerine toplam 20 ödül verdi. 

iF Dizayn Ödülleri’nde jüri; “Ürün”, “Paketleme”, “İletişim”, “İç Mimari”, “Profesyonel Konsept”, “Hizmet Tasarımı”, “Mimari”, “Kullanıcı Deneyimi” (UX) ve “Kullanıcı Arayüzü” (UI) olmak üzere 9 disiplin ve kategoride farklılaşma ve etkiyi ölçen kriterlere göre ürünleri değerlendirdi.  LG ürünlerinden 16’sı “Ürün Tasarımı”, 3’ü “Kullanıcı Arayüzü” (UI) kategorilerinde ödül aldı.

Lifestyle TV serilerinden biri olan LG OLED Objet Koleksiyonu, minimalist stili ve nötr renklerin estetik kullanımıyla iF Altın Ödülü’ne layık görüldü. LG OLED Objet Koleksiyonu ile kullanıcılar, maksimum görüntüleme deneyimi için kapağı indirip ekranın tamamını ortaya çıkartılabilir veya yalnızca seçilmiş yaşam tarzı işlevlerini görmek için ekranı kısmen kapatılabilir.

“Ürün” kategorilerinde, LG PuriCare AeroTower hava temizleyici, her türlü dekora uyum sağlayan görünümü ile ödül alırken LG DualUp Monitor Ergo,  yüksek bir görüntüleme deneyimi sunan tasarımıyla ödüllendirildi. Ayrıca LG OLED evo Gallery Edition (77G2), LG OLED evo (65C2) ve LG XBOOM 360 da kategori lideri estetik, işlevsellik ve teknolojik yenilik açısından “Ürün Tasarımı” kategorisinde ödüle layık görüldü.

UX kategorilerinde, hem LG OLED Objet Collection hem de LG StanbyME (model 27Art10), daha fazla kullanılabilirlik sağlamak için rahatlık ve görüntüleme konforuyla tanındı. Bu ürün için özel olarak tasarlanmış kullanıcı arayüzü, izleyicinin kişisel izleme alışkanlığına göre uyarlanabilir.

LG Electronics hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sayfası ziyaret edilebilir.


LG Electronics
LG Electronics, Inc. dünya genelinde neredeyse her ülkedeki varlığı ve 75.000’den fazla çalışanıyla teknoloji ve üretim alanında küresel olarak faaliyet gösteren yenilikçi bir şirkettir. 2020 yılında dünya çapındaki satış rakamı 56 milyar dolar olan LG, Beyaz Eşya & İklimlendirme Çözümleri, Ev Eğlence Sistemleri, Otomotiv Malzemeleri ve Profesyonel Ürünler iş birimlerinden oluşmaktadır. Ayrıca üst sınıf LG SIGNATURE ürünleri ve yapay zekâya sahip ThinQ’in yanı sıra televizyon, beyaz eşya, iklimlendirme çözümleri, monitörler, servis robotları ve otomotiv bileşenleri alanında da faaliyet göstermektedir.